Життя

Лікування військовослужбовців під час воєнного стану: чи можна перевестися до іншого медзакладу

 Автор: Ірина Требунських. 5784

Коли військові потребують медичної допомоги, то їх відправляють до найближчого від дислокації медичного закладу, а лікування подекуди може тривати більше місяця. «Гречка» дізналася, чи можуть військовослужбовці переводитись при тривалому лікуванні у госпіталь у рідному місті чи селі.

Likarnya vijskoviy

 

Як пояснили «Гречці» у Командуваннні медичних Сил ЗСУ, медична допомога військовослужбовцям надається у Військово-клінічному центрі та підпорядкованих йому госпіталях відповідно до зони відповідальності. Водночас як державні, так і комунальні заклади охорони здоров’я функціонують в інтересах сил оборони та безпеки.

«Надання меддопомоги людям зі складу сил оборони, постраждалим у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України, організовано з урахуванням оперативної обстановки, дислокації військових частин, специфіки виконання ними завдань за призначенням, наявності та розташування лікувальних закладів, характеру та важкості поранень чи захворювань тощо», – йдеться у відповіді Командування медичних Сил.

Тобто військового при захворюванні чи пораненні направляють до найближчого до дислокації медичного закладу, де можуть надати відповідну допомогу. Офіційно проходити лікування він чи вона мають саме там.
Водночас міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 30 січня анонсував реформування робота військово-лікарських комісій.

«Ми разом з Мінцифри, Міноборони та Мінветеранів детально проаналізували процеси військово-лікарської експертизи. І почали шукати рішення, як спростити цей механізм як для поранених, так і для військових медиків», – зазначив він.

Найближчим часом, за словами міністра, впровадять наступні зміни:

  • можливість реабілітації поряд з місцем проживання;
  • електронний документообіг у військових закладах, щоб прибрати паперову тяганину і черги;
  • автоматизація процесів для зменшення навантаження на поранених військових;
  • належне сервісне обслуговування пораненим;
  • можливість реабілітації поряд з місцем проживання;
  • підвищення кваліфікації лікарів у питаннях ВЛК.

Раніше «Гречка» пояснювала, як мають діяти військовослужбовці після лікування під час воєнного стану.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте