Життя

Що робити якщо військовослужбовець зник: інструкція для родин

 Автор: Ірина Требунських. 2707

Під час війни деякий час захисник чи захисниця можуть не виходити на зв’язок з рідними, або пропасти безвісти під час виконання бойових завдань. Пояснюємо, що слід робити рідним захисників у таких випадках.

 vijskova

 

Якщо військовий не виходить на зв’язок

Рекомендації для родин військовослужбовців опублікувало Оперативне командування «Південь». Людина. яка бере участь в бойових діях, може по декілька днів не виходити на зв’язок. По можливості варто завчасно повідомляти рідних, на який пеіод не буде можливості зв’язатися. Проте не завжди такі ситуації можна перредбачити.

«Якщо захисник не виходить на зв’язок кілька днів, не варто одразу панікувати: причиною може бути відсутнє мобільне покриття, розряджений телефон через відсутність електрики тощо», – попереджають в інструкції.

Якщо з близькою людиною, яка на фронті, не вдається зв’язатися три дні і більше, то варто спробувати зконтактувати з колегами по службі, які можуть знати, чому людина не виходить на зв’язок.

Також спробувати зв’язатися:

  • з безпосереднім командиром;
  • з командиром частини;
  • зателефонувати на гарячу лінію військової частини.

Якщо військовослужбовець зник безвісти

Якщо військовий чи військова зникли у зв’язку зі збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією територій України, то вони вважаються зниклими безвісти за особливих обставин. Близькі та родичи зниклої безвісти людини мають право отримати достовірну інформацію про місце перебування людини, обставини, при яких людина зникла чи загинула.

Якщо у військовій частині повідомили родині, що захисник чи захисниця є зниклою безвісти особою, варто одразу дізнатися обставини зникнення, координати перебування людини, коли вона виходина на зв’язок тощо.
Також слід звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтимки 9в минулому – військкомати), з якого було мобілізоіано людину і перевірити, що надходило їм повідомлення від військової частини про зниклого безвісти.

«Не публікуйте і не розповсюджуйте у соцмережах фото захисника у військовій формі з локацією останнього його місця перебування, не вказуйте номер його частини. Розголос такої інформації може нашкодити та створити перешкоди для його пересування. Трапляються випадки, коли місцеві жителі переховують захисників чи вони самостійно намагаються вийти з оточення у цивільному одязі», – пояснили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Також діють українські ресурс, за допомогою яких можна самостійно і безпечно зробити запит на пошук людини:

Telegram-канали з пошуку людей під час війни,

Українські сервіси з пошуку зниклих або загиблих.

Раніше «Гречка» пояснювала, як слід діяти людині, яка має бронь від призову на роботі, проте отримала повістку.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте