Життя

В українців примусово забиратимуть землю? Маніпуляції навколо нового законопроєкту

 Автор: Анастасія Дзюбак. 4239

 

У Верховіній Раді підготували закнопроєкт № 8225, що передбачає на період дії воєнного стану та протягом 10 років з дня його припинення можливість примусово вилучати землю чи нерухомість задля будівництва або реконструкції об'єктів критичної інфраструктури.

 

Depositphotos 81930238 S

Наразі у соцмережах публікують багато інформацій про те, що парламент планує відбирати в українців землю і нерухомість ледь не у всіх підряд. Але це швидше маніпуляція не відповідає дійсності. По-перше, мова йде поки лише про законопроєкт, який поки не прийняв парламент. По-друге, це стосуватиметься виняткових  ви палків. Наприклад, нині, у час дії військового стану військове керівництво має право вилучати автівки проте в реальності огульних примусових відбирань авто немає.

Що таке об'єкти критичної інфраструктури?

Критична інфраструктура - це об'єкти, які мають важливе значення для підтримки життєво важливих соціальних функцій. Пошкодження критичної інфраструктури, її руйнування або порушення може істотно негативно вплинути на безпеку і добробут громадян.

I категорія критичності — особливо важливі об’єкти, які мають загальнодержавне значення і значний вплив на інші об’єкти критичної інфраструктури, порушення функціонування яких призведе до виникнення кризової ситуації державного значення;

II категорія критичності — життєво важливі об’єкти, порушення функціонування яких призведе до виникнення кризової ситуації регіонального значення.

Що пропонують у законопроєкті № 8225?

"Внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, на сьогодні значна кількість об’єктів критичної інфраструктури зруйновано або зазнали ушкоджень різного ступеня.
Тому необхідним є встановлення особливостей регулювання земельних відносин щодо примусового вилучення, відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені,з мотивів суспільної необхідності для будівництва або реконструкції об'єктів критичної інфраструктури I та ІІ категорії критичності", - йдеться в пояснювальній записці.

Автори пропонують внести зміни внести зміни до законів, аби вилучати необхідні ділянки:

  • без рішення суду;
  • без врахування обтяжень речових прав на земельні ділянки та нерухомість на них
  • без урахування частини дев’ятої статті 20 та статей 149, 150, 151 підпункта «а» підпункту 11 пункту 27 цього Кодексу, пункту 93 розділу V «Перехідні положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • без згоди землевласників, землекористувачів, органів управління об'єкта державної та комунальної власності та рішень органів місцевого самоврядування.

За вилучену землю чи нерухомість власнику пропонують платити відшкодування. При примусовому відчуженні земельної ділянки її власник отримує відшкодування.

Передбачається, що якщо на такій ділянці будуть ліси, то відшкодовувати збитки землекористовачам не будуть.

Проєкт закону вже пройшов розгляд профільного комітету з питань аграрної та земельної політики, який рекомендував його до розгляду.

 

Поширюйте

Коментуйте