У Кропивницькому спеціалісти розповіли про правила утримання дерев та інших зелених насаджень. А також пояснили які повинні бути підстави та дозволи, аби спиляти чи зробити обрізку дерев.
Пояснення надали у міському відділі екології, інформує пресслужба міськради.
"Необхідність обов’язкового оформлення дозволу для видалення зеленого насадження передбачена ст. 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», - говорить начальниця відділу Галина Негода. - Порядок оформлення дозволу на видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах визначений постановою Уряду від 1 серпня 2006 року № 1045 зі змінами та доповненнями."
Видаляти зелені насадження можна у разі:
- виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35-37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;
- знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром стовбура при корені не більш, як 5 сантиметрів;
- ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
- відновлення світлового режиму у помешканні, що затіняється деревами;
- проведення ремонтну та експлуатації повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;
- досягнення деревом вікової межі;
- провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;
- ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.
Правила утримання зелених насаджень затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 р. № 105.
За словами очільниці відділу екології, такі правила потрібні для охорони та збереження зелених насаджень у містах та інших населених пунктах і утримання їх у здоровому впорядкованому стані.
"Правила є обов’язковими для виконання всіма установами, підприємствами, організаціями та громадянами, які займаються проектуванням, створенням, ремонтом і утриманням зелених насаджень, розташованих на територіях населених пунктів України", - акцентувала посадовиця.
Відповідальні за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними:
- на державних і комунальних об'єктах є їх балансоутримувачі;
- на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;
- на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;
- на безгосподарних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;
- на приватних садибах і прилеглих ділянках – їхні власники або користувачі.
- на вулицях, площах, бульварах, майданах - догляд проводять спеціалізовані підприємства, організації зеленого господарства, які укомплектовані спеціальною технікою та кваліфікованими спеціалістами, на умовах договору з балансоутримувачем.
"Хочемо попередити, що відповідно до вимог чинного природоохоронного законодавства видалення дерев без відповідного дозволу тягне за собою притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу та відшкодування шкоди завданої навколишньому природному середовищу,"- уточнює Галина Негода.
У Кропивницькому для отримання дозволу на видалення дерев необхідно звертатися з відповідною заявою до ЦНАПу «Прозорий офіс» за адресою: вулиця Архітектора Паученка, 41/26.
Нагадаємо, на території кропивницького дитсадка провели обрізку дерев, результати якої обурили місцевих жителів та екоактивістів. Обрізку робив волонтер, який нібито співпрацює з управлінням освіти.
- Приват24 ідентифікуватиме вас за голосом: як це працює?
- Дощ зі снігом: жителів Кіровоградщини попереджають про погіршення погоди
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте