Життя

Як вибрати складний ніж

 Автор: Анастасія Дзюбак. 2774

Той, хто ставить таке питання, швидше за все тільки почав поринати в ножову культуру. Насамперед слід визначитися, для чого вам потрібен складний ніж. Він може бути елементом спорядження, що дозволяє вижити в дикій природі, витривалим робочим інструментом, багатофункціональним помічником або просто приємним для рук та погляду аксесуаром для щоденного носіння, який спростить вирішення деяких побутових питань. Один і той самий ніж не буде однаково хороший для всіх завдань. Тому їх асортимент досить широкий.

skladnyy nizh

Зорієнтуватися та зробити правильний вибір можуть допомогти консультанти інтернет-магазину “Мисливська зброя”, де представлені складні ножі від провідних світових брендів: Buck, Cudeman, Opinel та ін.

Отже, розглянемо основні аспекти, про які буде корисно знати перед покупкою.

Конструкція

Слід зробити вибір між багатофункціональними зразками і моделями, що мають лише клинок.

На користь перших свідчить їхня можливість вирішувати безліч завдань, проте слабке місце будь-якого подібного інструменту – він може багато, але далеко не все в кращому вигляді. До того ж вони досить важкі і коштують недешево.

Якщо вам потрібен насамперед ніж, тоді орієнтуйтеся на моделі без широкого функціоналу.

Сталь

У виробництві клинків можуть використовуватися десятки видів сталі, які можна поділити на такі групи:

  • Вуглецеві. Мають відмінну міцність та зносостійкість, довго зберігають гостроту ріжучої кромки. Однак вони нестійкі до корозії, а отже, вимогливі до догляду.
  • Нержавіючі. Стійкі до корозії та невибагливі. У той самий час гірше тримають заточування у порівнянні з вуглецевими сталями.
  • Інструментальні. Тверді та зносостійкі. Більш стійкі до корозії, порівняно з вуглецевими сталями, але не дотягують за цим показником до нержавіючих.

Важливо відзначити і загартування. Клинки, що були виготовлені з однакової сталі, але отримали різне загартування, можуть суттєво відрізнятися за своїми експлуатаційними якостями.

Геометрія клинка

Виділяють 11 основних форм. До найбільш універсальних і водночас популярних відносять: Normal Blade, Clip Point, Drop Point. Всі три види добре ріжуть та колють.

Клинок має кілька ділянок, починаючи з обуха: спуски, підводи, ріжучу кромку. Товщина ділянки, де спуски переходять у підводи, характеризує його зведення. Чим вона товстіша, тим ніж витриваліший, але разом з тим його різ погіршується. Зразки з тонким зведенням чудово ріжуть, але не підходять для важких робіт.

Ширина та товщина клинка також важливі. Чим він тонший та вужчий, тим краще різ, бо ножу стає простіше проходити крізь матеріал, що розрізається. Але в той же час для нього критичне бічне навантаження.

Зверніть увагу на тип заточування. Пряме – найуніверсальніше, серейторне – ідеальне для перерізання волокнистих матеріалів. Зустрічаються і комбіновані варіанти.

Спосіб вилучення клинка

Широкого поширення набули моделі, в яких клинок витягається однією рукою за допомогою шпенька або фліпера. Є також дорожчі автоматичні моделі, що відкриваються кнопкою. Складні ножі, які відкриваються двома руками, характерні для деяких брендів, наприклад Opinel, також часто вони зустрічаються в сегменті багатофункціональних виробів. Практично всі сучасні моделі оснащені блокуванням клинка у розкритому положенні.

Матеріал рукояті

Вибрати є з чого: різного роду полімери, сталь, дерево, ріг, кістка та ін. Орієнтуйтеся не тільки на зовнішній вигляд, але й на те, наскільки обраний матеріал відповідатиме передбачуваним умовам експлуатації.

Складний ніж від гідного бренду служитиме вам роками. Робіть вибір та насолоджуйтесь покупкою!

Реклама

Поширюйте

Коментуйте