Життя

Замість «Білого росіянина»: як дерусифікують барні меню в Україні

 Автор: Ірина Требунських. 3053

Назва коктейлю «Білий росіянин» від початку агресії Росії зі зрозумілих причин почав зникати з меню барів як в Україні, так і в інших країнах. Проте іноді вигадані назви на заміну для цього напою є зовсім невдалими – як це сталося в одному з пабів Кропивницького.

Biluy rosiyanun

 

Коктейль, до складу якого входять горілка, кавовий лікер і вершки, в світі розповсюджений за назвою «Великий Лебовскі» – адже в цьому фільмі головний герой його вживав. Проте є інша назва – «Білий росіянин». 

Від початку війни Росії проти України цю назву почали прибирати з меню пабів і барів, особливо масово – після повномасштабного вторгнення. Натомість почали замінювати іншими назвами, проте не завжди вдалими. Наприклад, в одному із пабів у Кропивницькому для цього котейлю обрали назву, яка є гомофобною та такою, що принижує людей за сексуальною орієнтацією.
«У нас бармен – вимушений переселенець, і він запропонував різні цікаві назви для деяких коктейлів, зокрема і для "Білого росіянина". Нам назви сподобалися, то ми і погодили їх», – розповіла «Гречці» адміністраторка закладу Ірина.

Вона підкреслила, що про гомофобність цієї назви не подумали і не мали на меті когось образити.

Проте використання таких дискримінаційних слів є слюром.

Biluy rosiyanun2

Слюр – це коли принизливу назву людини за станом здоров’я, сексуальною орієнтацією, расою, національністю, статтю тощо використовують як образу. Наприклад, слово «хохол» є слюром, як і засуджуючі звернення на кшталт «чого ти як баба», «ти що, глуха, що мене не чуєш?». Коли людина таким чином хоче образити іншу людину при зверненні, вона насправді принижує ту групу людей, дискримінаційну назву яких при цьому вживає. У вищенаведених прикладах це відповідно є приниження українців за національністю, жінок за статтю, людей з порушеннями слуху.

«Ми цією назвою хотіли підкреслити своє ставлення до росіян, але точно не хотіли образити когось іншого! Ми обов’язково змінемо цю назву якнайшвидше», – пообіцяла адміністраторка Ірина.

Водночас інстаграм-профіль Drink easy, яки розповідає про різні коктейлі, запропонував підписникам в коментарях нову оригінальну назву для коктейлю «Білий росіянин». Серед пропозицій були «Блідий москаль» та «Чорний пакет», а також не пов’язані із росіянами назви «Хмарка кави», «Говерла», «Венера в хутрі» тощо.

Biluy rosiyanun3

Biluy rosiyanun4

 Нагадаємо, що в Україні ухвалили закон, який забороняє використання назв, пов’язаних із державою-агресоркою Росією.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте