Від повістки до служби на передовій: який алгоритм підготовки мобілізованих в Україні

15:05, 27 Березня, 2023

В Україні вже понад рік триває загальна мобілізація. Війна триває, тому ще чимало людей повинні будуть приєднатися до оборони країни. “Гречка” з’ясовувала який шлях на них чекає від отримання повістки і до служби на передовій.

Чи був готовий?

Понад місяць тому країною розлетілася звістка про тернополянина Богдана Покітка, який загинув менше ніж за місяць після призову.

Як писали ЗМІ, військовий отримав повістку на початку січня, був призваний до війська 18 січня, а 31 січня склав присягу. 12 лютого 33-річного Богдана перевели до нового місця проходження служби, де він загинув внаслідок бойових дій 16 лютого.

На цей випадок відреагував мер Тернополя Сергій Надал і направив звернення у компетентні органи розібратися у цій ситуації.

У Тернопільському об’єднаному міському територіальному центрі комплектування (ОМТЦК) було призначено службову перевірку, за результатами якої встановлюватимуть людей, які відповідали за підготовку та навчання особового складу.

Яким повинен бути шлях бійця від повістки до служби на передовій

На це питання “Гречці” підготувала роз’яснення речниця Кіровоградського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) Руслана Францішкевич.

Найперше вона нагадала, що на військову службу призивають військовозобов’язаних громадяни України віком від 18 до 60 років.
“Громадяни України, під час мобілізації, зобов’язані з’являтися за викликом до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення їх облікових даних та визначення їх призначення на особливий період”, – підкреслила речниця ТЦК і СП.

Після отримання повістки військовозобов’язаний повинен з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, там проведуть уточнення його військово-облікових даних та видадуть картку обстеження та медичного огляду для проходження військово-лікарської комісії.

Під час медогляду фахівці вивчать та оцінять стан здоров’я і фізичного розвитку на момент огляду військовозобов’язаного. Після проходження усіх визначених фахівців військово-лікарською комісією центру комплектування буде підготовлено висновок про ступінь придатності за станом здоров’я до військової служби.

Крім медичного огляду, для того, щоб визначити та вивчити індивідуально-психологічні і професійно-важливі якості призовника, у ТЦК і СП проводять заходи професійно-психологічного відбору (співбесіди).

Після цього роблять висновок щодо професійно-психологічної придатності призовника.

Якщо за результатами проходження усіх визначених заходів військовозобов’язаний визнається придатним до проходження військової служби по мобілізації, то йому вручають мобілізаційне розпорядження, у якому вказано до якого призовного пункту необхідно з’явитися протягом 24 годин.

При цьому зазначається, що неявка по мобілізаційному розпорядженню тягне за собою Кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном від 3 до 5 років.

Зі збірного пункту військовозобов’язаних, які не мають досвіду військової служби, направляють на підготовку до навчальних центрів Збройних Сил України.

У навчальних центрах, в залежності від необхідних фахівців, або готують на місці, або відправляють на підготовку до країн партнерів.

Термін навчання залежить від військово-облікової спеціальності.

Після закінчення терміну навчання та набуття необхідних навиків вже підготовлених військовослужбовців направляють до військових частин для виконання визначених завдань.

Куди звертатися, якщо алгоритм підготовки порушили

 Якщо призовник чи його рідні вважають, що цей “шлях” і алгоритм підготовки порушено, варто зверутися на номери “гарячих ліній”: 

  • Кіровоградський обласний ТЦК та СП: 050 036 4798
  • Оперативне командування “Південь”: 0800 500 410

Це якщо мова йде про призовників та військових із Кіровоградщини.

Якщо призовники чи віськові із інших регіонів, то номера  “гарячих ліній” можна знайти за цим посиланням.

Нагадаємо, 30 грудня Уряд затвердив новий порядок ведення військового обліку призовників, військово-зобов’язаних та резервістів. Згідно нього роботодавці повинні також вести відповідні обліки та співпрацювати з “військкоматами” по цьому питанню. В зв’язку з цим, роботодавці почали вимагати у спіробітників військово-облікові документи. Як діяти працівникам, які таких документів не мають – з’ясовувала “Гречка”.

Останні новини по темі
“Ваш син є винуватцем ДТП”: на Кіровоградщині судитимуть шахраїв
Depositphotos 404174736 s 2019 copy
sr 2
Чи існує “срачемір” і як штраф за безлад допоможе стати кращими батьками
Читайте також

Кропивницькі велосипедисти вибороли призові місця на чемпіонаті України з маунтенбайку.

12:21, 17 Липня, 2024

На Кіровоградщині виявили двох чоловіків, яких підозрюють у незаконному вилові риби в акваторії річки Дніпро....

11:54, 17 Липня, 2024

У середу, 17 липня, контррозвідника Романа Червінського, якого обвинувачують у перевищенні повноважень під час спецоперації з вербування російського пілота, випустили під застав...

11:20, 17 Липня, 2024