Життя

Плюси та мінуси установки коліс діаметром більше заводських

 . 3576

Заміна автомобільних коліс може бути викликана технічною необхідністю, а може бажанням автовласника змінити зовнішній вигляд машини або її ходові характеристики. Замість заводських дисків зі стандартними розмірами інколи встановлюють колеса більшого діаметра. У статті ми розглянемо переваги та недоліки такого рішення.

unnamed copy copy

Поради виробника

Кожен транспортний засіб, що надійшов у продаж, укомплектований колесами. Це можуть бути диски R14, 16, 17 та інших стандартних розмірів. Нерідко для того самого автомобіля виробник допускає встановлення шин кількох різних діаметрів. Ця можливість обумовлена у технічній документації, що підтверджує повну сумісність виробів. Під цим мається на увазі не лише технічна можливість встановлення ободів, а й збереження оптимальних експлуатаційних характеристик машини.
Але буває й так, що автовласники ухвалюють рішення про монтаж виробів із параметрами, які відрізняються від рекомендованих. Це дозволяє отримати ряд переваг, але має певні недоліки.

Мінуси встановлення коліс більшого діаметру

Більш широка шина – підвищена витрата палива. Через збільшену ширину колеса підвищується опір коченню. Це веде до вищої витрати пального через те, що двигуну доводиться працювати в режимі підвищеного навантаження. На цей параметр також впливає те, що нестандартне колесо найчастіше важить більше.

Вищий профіль шини. Установка таких коліс спричиняє невелику, але відчутну при розгоні втрату потужності. Також погіршується керованість, тому що високопрофільна гума більше заламується при вході в повороти. Ще один негативний наслідок установки такої гуми – ризик того, що при вивороті колесо зачіпатиме елементи кузова.

Ризик ймовірності пошкодження диска. Низькопрофільні колеса частіше ушкоджуються при їзді по неякісним покриттям, тому що відстань від поверхні дороги до металевого корпусу в них менша.

Також слід врахувати, що через збільшену пляму контакту з поверхнею у ширших коліс збільшується гальмівний шлях на слизьких та вологих поверхнях.

Плюси в установці великих коліс

Естетична краса. Автомобіль на великих колесах із низькопрофільною гумою виглядає стильно та виразно. Тому встановлення таких дисків часто практикується в рамках тюнінгу..

Збільшення швидкості. Низькопрофільна гума деформується менше при вході в повороти, а збільшений діаметр диска підвищує стійкість транспортного засобу. Це позитивно позначається на швидкісних характеристиках.

Збільшення зчеплення з дорогою. Більше широке колесо має збільшену пляму контакту з поверхнею, що сприяє кращій стійкості. Але варто знати, що ця перевага з'являється тільки при русі сухими покриттями.

Таким чином, монтаж коліс діаметром більше заводських не можна назвати однозначно поганим або добрим рішенням. У будь-якому випадку безпека руху значною мірою визначається акуратністю та досвідом водія.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте