Життя

Стінописи війни: чотири нових мурали, які з’явилися у Києві у 2022

 Автор: Ірина Требунських. 4590

Київські мурали – це новий вид мистецтва, який став дуже популярним у столиці України. Малюнки як українських художників, так і митців з Аргентини, Австралії, Німеччини, Британії, Португалії та інших країни почали активно з’являтися у Києві з 2014 року. Вже тоді з’явився проєкт Київмурал, який об’єднує художників та сприяє розвитку мистецтва в місті. В його рамках 39 художників-муралістів створили вже 179 унікальних стінописів у столиці України. 

Наразі стінописи, які створюють на стінах столиці, стосуються найбільш актуальної теми – теми війни та становлення української ідентичності. Так, під час визволення Бучі та Ірпеня в Оболонському районі Києва з’явився новий мурал з українським прапором та руками військового. Чоловік ніби зшиває розірваний синьо-жовтий стяг.

Mural Kyiv

Український художник та автор картини Олександр Курбан опублікував фото на своїй сторінці в Instagram: 

«Я створив цей мурал декілька днів тому в Києві, а в цей час неподалік точилися бої за визволення Бучі та Ірпеня», – поділився він. В коментарях люди в захваті від такої вуличної краси та надихаються цим витвором. 

Ще один столичний мурал присвячений героям – рятувальникам з Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

mural pojejnuy

«Стінопис розміщено на паркані та стіні будівлі 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Малюнки, що зображені, уособлюють збірний образ усіх рятувальників та їхній героїзм, відвагу і сміливість», – опублікував телеграм-канал ДСНС України.

mural pojejnuy2

Також є 30-метровий мурал з військовим, який розташований на одному зі столичних АЗК мережі ОККО.

oko za oko

Як повідомляє Zaxid.net, що ідею муралу компанію ОККО надихнув флешмоб українських ілюстраторів, які виклали у соцмережах цілу серію своїх робіт, де головним героєм став саме «Шарк». Компанії було складно вибрати одну ілюстрацію, адже всі вони були неймовірно чудові та патріотичні, але зупинились на роботі авторки – Дарця Зіронька.

Також до дня авіації, у столиці відкривали мурал, присвячений українським пілота – «Привид Києва».

Mural pruvud Kyiv

Авторами цієї ідеї були команда благодійного фонду «Для моєї України», а художник, який втілив цей задум – Андрій Ковтун.
«Привид Києва» – це вигаданий збірний образ, який представляє українських пілотів, що захищають Київ та всю Україну від російської агресії.

Щодо Кропивницького, то один з перших муралів у місті з’явився у 2019 році: це зображення Козака Мамая на Місяці на стіні будинку по вулиці Попова. Згодом з’явилася відтворена діорама останнього бою князя Святослава на території військової частини, а пізніше в рамках громадської ініціативи – ще десять невеличких стінописів. Пілсля повномасштабного вторгнення завдяки тому, що у Кропивницькому знайов прихисток відомий мураліст Олександр Брітцев, у місті з’явилися стінописи, присвячені Свободі та театру корифеїв.

Нагадаємо, вже існуючі мурали міста Кропивницького можна знайти на інтерактивній мапі.

Поширюйте

Коментуйте