Життя

В Україні представники автосалонів зможуть реєструвати автівки для покупців: коли і як

 Автор: Ірина Зайцева. 1791

В Україні з 6 серпня 2023 року автосалони зможуть представляти інтереси своїх клієнтів у сервісних центрах МВС для реєстрації нових автомобілів. При цьому отримання «транзитних» номерних знаків, які раніше були обов’язковими, тепер не вимагатиметься.

ouj.ikol.l 1

За інформацією пресслужби МВС, Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 від 2 травня 2023 року, згідно із якою покупець нового автомобіля покладає представницькі функції в сервісних центрах МВС на юридичну особу, яка продає транспортний засіб.

Дана постанова набирає чинності з 6 серпня 2023 року.

Як зазначив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп’ятий, за бажанням покупця, без нотаріальної довіреності, автосалони можуть подавати документи на реєстрацію автомобіля до сервісних центрів МВС і отримувати номерні знаки та відповідне свідоцтво про реєстрацію.

Так, купуючи автомобіль, людина виїздить з автосалону з уже зареєстрованим автомобілем без візиту до сервісного центру МВС, оскільки це зможе зробити представник автосалону. Для цього необхідно подати заяву від імені покупця щодо договору купівлі-продажу із зазначенням умов на вчинення реєстрації, документи, які необхідні для реєстрації нового транспортного засобу та довіреність на перереєстрацію, яка формується засобами Єдиного державного реєстру транспортних засобів і підписується покупцем в електронній чи паперовій формі.

Дилери, які продають нові автомобілі, від серпня 2023 року зможуть віддавати покупцю зареєстроване авто з номерним знаком державної реєстрації та зі свідоцтвом про реєстрацію на ім’я цього власника з салону. Раніше при покупці нового автомобіля обов’язковим було отримання номерних знаків для разових поїздок — «транзитних» номерних знаків. Згідно постанови з 6 серпня це буде не обов’язковим для покупців нових авто, оскільки якщо транспортний засіб буде зареєстровано без того, що авто фізично покидає приміщення або парковку, то можна і не отримувати ці номерні знаки для разових поїздок.

Контактний номер телефону сервісного центру МВС: (044) 290-19-88.

Поширюйте

Коментуйте