Життя

Сексуальне насильство під час війни: як отримати безоплатну юридичну допомогу (ІНФОГРАФІКА)

 Автор: Ірина Требунських. 2548

 

Сексуальне насильство під час війни – це воєнний злочин. В Україні постраждалий або постраждала має право отримати від держави безоплатну медичну, психологічну, соціальну та правову допомогу.

21 2 820x505

Куди звернутися постраждалим від сексуального насильства

Сексуальне насильство під час війни (СНПК) є воєнним злочином, тому не має строку давності. Тому звернутися по допомогу ніколи не пізно. До нього відносять не тільки зґвалтування, а й примусове роздягання, домагання та погрози сексуальним насильством, примус спостерігати за насильством і загалом будь-які насильні дії сексуального характеру.

Будь-яка людина, яка постраждала від СНПК, має право отримати від держави безоплатно правову, медичну, психологічну та соціальну допомогу.

SNPV1

В Україні діє мережа офісів безоплатної правової допомоги, а також дистанційні сервіси отримання правових послуг. В них працюють юристи, які можуть допомогти скласти заяву до правоохоронних органів, представляти інтереси постраждалих в суді, а партнерські установи мережі можуть надати психологічний супровід.

«Важливо, щоб постраждалі заявляли про те, що з ними сталося, оскільки отримання ними статусу потерпілої особи в межах відкритих кримінальних проваджень надасть можливість у майбутньому отримати компенсації та репарації», – пояснила заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.

За даними офісу Генерального прокурора, від початку повномасштабної війни в Україні зафіксували 175 фактів сексуального насильства, вчинені російськими загарбниками.

Як постраждалим отримати безоплатну юридичну допомогу

Звернутися до системи безоплатної правової допомоги можна конфіденційно: за телефоном, у Telegram або особисто відвідати найближче бюро правової допомоги за наступними контактами:

  • номер контактного центру 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні),
  • написати у Telegram-канал за посиланням https://t.me/LegalAidUkraineBot,
  • знайти адресу найближчого бюро правової допомоги можна за посиланням https://linktr.ee/legalaid.gov.ua.

Юристи допоможуть правильно скласти заяву до поліції, поясніть алгоритм подальших кроків. Для документування злочину СНПК достатньо усних свідчень постраждалих.

Також мережа безоплатної правової допомоги надасть адвоката для супроводу у суді.

sexualne nasulstvo infografika

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте