Сексуальне насильство під час війни – це воєнний злочин. В Україні постраждалий або постраждала має право отримати від держави безоплатну медичну, психологічну, соціальну та правову допомогу.
Куди звернутися постраждалим від сексуального насильства
Сексуальне насильство під час війни (СНПК) є воєнним злочином, тому не має строку давності. Тому звернутися по допомогу ніколи не пізно. До нього відносять не тільки зґвалтування, а й примусове роздягання, домагання та погрози сексуальним насильством, примус спостерігати за насильством і загалом будь-які насильні дії сексуального характеру.
Будь-яка людина, яка постраждала від СНПК, має право отримати від держави безоплатно правову, медичну, психологічну та соціальну допомогу.
В Україні діє мережа офісів безоплатної правової допомоги, а також дистанційні сервіси отримання правових послуг. В них працюють юристи, які можуть допомогти скласти заяву до правоохоронних органів, представляти інтереси постраждалих в суді, а партнерські установи мережі можуть надати психологічний супровід.
«Важливо, щоб постраждалі заявляли про те, що з ними сталося, оскільки отримання ними статусу потерпілої особи в межах відкритих кримінальних проваджень надасть можливість у майбутньому отримати компенсації та репарації», – пояснила заступниця директора Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.
За даними офісу Генерального прокурора, від початку повномасштабної війни в Україні зафіксували 175 фактів сексуального насильства, вчинені російськими загарбниками.
Як постраждалим отримати безоплатну юридичну допомогу
Звернутися до системи безоплатної правової допомоги можна конфіденційно: за телефоном, у Telegram або особисто відвідати найближче бюро правової допомоги за наступними контактами:
- номер контактного центру 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні),
- написати у Telegram-канал за посиланням https://t.me/LegalAidUkraineBot,
- знайти адресу найближчого бюро правової допомоги можна за посиланням https://linktr.ee/legalaid.gov.ua.
Юристи допоможуть правильно скласти заяву до поліції, поясніть алгоритм подальших кроків. Для документування злочину СНПК достатньо усних свідчень постраждалих.
Також мережа безоплатної правової допомоги надасть адвоката для супроводу у суді.
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
- Смачно і вітамінно: 5 рецептів весняних салатів від Євгена Клопотенка
- Вікна Рехау: німецька якість та технології в кожному вікні
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте