Життя

Огляд фільтрів для води проти накипу та заліза

 . 2513

Вода із свердловин часто надходить із великим вмістом заліза та кальцію. Аналогічні проблеми виникають під час підключення до інших джерел. Огляд спеціалізованого обладнання допоможе правильно підібрати компоненти системи захисту від накипу та видалення шкідливих домішок.

1 copy copy copy copy copy copy

Кращі фільтри проти накипу та заліза

Щоб правильно оснастити будинок або квартиру системою фільтрації, де була б колба для фільтра, варто вивчити особливості типових рішень. Розглядаючи окремі моделі, звертайте увагу на цільове призначення.

Картриджний фільтр

Типовий картридж проти жорсткості води розрахований на вихідну концентрацію солей кальцію та магнію не більше 5 мг-екв/л. Орієнтуйтесь на значення до 2–3 градусів, щоб не встановлювати новий змінний блок щотижня. Вироби цієї категорії застосовують за невеликого рівня забруднення рідини, а також за обмежених вимог до продуктивності.

Більш довговічними є фільтри для води проти вапна з корпусом з нержавіючої сталі. Пластикові аналоги призначені лише для обробки холодної води. У кришці таких виробів встановлюють металеві вставки з різьбленням для надійного підключення до трубопроводу. Вбудований повітряний клапан потрібен для скидання тиску, щоб спростити розбирання.

Електромагнітний фільтр

Замість видалення домішок можна блокувати їхні шкідливі властивості. Подібний спосіб захисту допоможуть реалізувати електромагнітні перетворювачі. Всередині магістрального проводу вони утворюють змінне силове поле. Дія припиняє укрупнення частинок кальцію, перешкоджає закріпленню відкладень на стінках теплообмінників та інших поверхнях.

Вибираючи відповідну модель, перевіряють такі параметри:

  • дальність дії довжиною трубопроводу від місця встановлення котушки індукції;
  • споживана генератором потужність;
  • ширина робочого частотного діапазону;
  • допустимий рівень жорсткості на вході.

Обладнання можна підключити за 10 хвилин самостійно. Фільтр для води працює без налаштувань користувача в автоматичному режимі.

Іонообмінний фільтр

Для пом'якшення твердої води застосовують синтетичні матеріали у формі гранул, які завантажують у робочу ємність. Періодично виконують регенерацію матеріалу, що фільтрує, промиванням розчином солей натрію. Перемикання режимів контролює та виконує електроніка, доповнена комплектом електромагнітних клапанів та лічильником витрати.

Іонообмінні фільтри проти накипу мають характерні недоліки:

  • складність обладнання;
  • великі габаритні розміри;
  • висока вартість.

Налаштування за рівнем жорсткості (витрати) доведеться виконувати вручну. Потрібне регулярне поповнення запасу таблетованої кухонної солі.

Окремо розглянемо довговічність іонообмінних смол. Якісні матеріали цієї категорії коштують дорого, але зберігають хорошу функціональність до 12 років. Для продовження терміну служби гранул та підвищення ефективності технології пом'якшення потрібно видалення органічного заліза, сірководню, інших домішок. Попередню підготовку виконують за допомогою додаткового обладнання, що підвищує витрати на реалізацію проєкту.

 Реклама

Поширюйте

Коментуйте