Життя

В Україні перереєстрація авто стала доступнішою: що змінили

 . 5827

 

В Україні спростили процедуру перереєстрації вживаних автомобілів. Пояснюємо, що таке експертне дослідження та як перереєструвати авто на нового власника.

Reyestratsiya avto

Як повідомляє Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ, уряд України ухвалив постанову щодо перереєстрації авто. Згідно з нею, експертне дослідження є обов’язковим лише для того транспорту, яке ввезено з-за кордону і реєструють вперше.

«Експерти МВС у першій половині 2023 року виявили 38 транспортних засоби з підробленими або заміненими ідентифікаційними номерами двигуна, шасі автомобіля. Та більшість таких порушень було виявлено під час дослідження вживаного транспорту, ввезеного з-за кордону вперше. Загалом за рік проводиться близько 1,5 мільйони експертних досліджень. Тобто у відсотковому співвідношенні експерти виявляли 0,08 відсотка порушень із загальної кількості досліджень», — пояснив заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.

Водночас вартість такого дослідження залишається незмінною і становить орієнтовно 350 гривень.

Що таке експертне дослідження авто

Експертне дослідження транспорту – це перевірка реєстраційних документів та ідентифікаційних номерів. Проводити таке дослідження мають право Експертна служба МВС або інші державні установи, які мають кваліфікацію судового експерта з правом проведення таких досліджень.

При дослідженні фахівці перевіряють, чи не було знищено, підроблено або змінено номери вузлів та агрегатів транспорту, чи не підроблені реєстраційні документи.

Дослідження транспорту Експертною службою МВС є обов’язковим лише в тому випадку, якщо це перша реєстрація на території України.

«Єдина реєстраційна дія, коли таке дослідження проходити обов’язково  — перша реєстрація в Україні вживаних, які були ввезені з-за кордону. Тобто коли автівка, мотоцикл, скутер, автобус чи вантажівка вперше отримують державні номерні знаки України та перше українське свідоцтво про реєстрацію», – пояснив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

В інших випадках експертне дослідження можуть провести за бажанням продавця чи покупця транспорту. Вартість такого дослідження в Україні становить орієнтовно 350 гривень.

Як оформити авто на нового власника

Завдяки скасування обов’язкового експертного дослідження під час більшості реєстраційних дій, в Україні процедура перереєстрації авто на новго власника займає близько 25 хвилин. Щоб оформити авто на нового власника, потрібно:

  • звернутися до будь-якого сервісного центру МВС та отримати талон на відповідну послугу. Це можна зробити онлайн або  через термінал у найближчому сервіс-центрі;
  • надати пакет документів та підписати договір про купівлю-продаж транспорту;
  • отримати номерний знак (можна на місці написати заяву і лишити попередній) та техпаспорт.

При перереєстрації транспортного засобу у разі зміни власника необхідно надати такі документи:

  • заява (заповнюється у сервісному центрі МВС),
  • свідоцтво про реєстрацію,
  • паспорт громадянина України чи інше посвідчення особи,
  • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків,
  • підтвердження правомірності придбання транспортного засобу,
  • квитанції оплати адміністративної послуги та плати за бланкову і спеціальну продукцію.

Раніше «Гречка» повідомляла, що в Україні з 6 серпня 2023 року автосалони зможуть представляти інтереси своїх клієнтів у сервісних центрах МВС для реєстрації нових автомобілів.

 

Поширюйте

Коментуйте