Хто і як може отримати безкоштовне протезування в Україні (ІНФОГРАФІІКА)

15:17, 07 Серпня, 2023

 

В Україні протезування є безоплатною для пацієнтів послугою. Пояснюємо, які саме категорії населення мають право на цю послугу та як її отримати.

Ілюстративне фото

Як повідомляє Міністерство соціальної політики, на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації (зокрема і протезування) мають право:

 • люди з інвалідністю;
 • діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
 • учасники бойових дій;
 • ветерани і ветеранки (відповідно до закону «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції й деяких інших осіб та їх соціальний захист»);
 • постраждалі цивільні громадяни, які зазнали каліцтва чи захворювань внаслідок бойових дій, російської агресії;
 • люди похилого віку;
 • жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз.

«На сьогодні учасники бойових дій отримують фахову допомогу з протезування/ортезування виключно в Україні. При цьому в найбільш складних випадках травмування  та за відсутності технологій є  можливість відправлення на протезування за кордоном», – зазначили в міністерстві.

Заяву на протезування можна подати онлайн через електронний кабінет людини з інвалідністю (для цього не обов’язково чекати саме встановлення інвалідності) або в найближчому Центрі надання адміністративних послуг чи органу соцзахисту населення.

Разом із заявою необхідно надати такі документи:

 • посвідчення особи (паспорт або свідоцтво про народження);
 • для людей з інвалідністю – висновок МСЕК  чи ЛКК про встановлення інвалідності;
 • індивідуальна програма, що містить показання для забезпечення засобами реабілітації;
 • посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги.

Учасники бойових дій також подають рішення військово-лікарської комісії, витяг з наказу командира або довідку про отримання травми.

infografica

 Раніше «Гречка» повідомляла про воїна-ветерана із Олександрії Сергія Майданюка, який маючи протез ноги, посів призове місце на національних відбіркових змаганнях «Ігри нескорених» у Львові.

 

 

Останні новини по темі
У Долинській вкрали будматеріали з багатоповерхівки для військових: шукають свідків
Budivnuctvo
molod volonteru1
У Гайвороні молоді волонтери будують молодіжний простір
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у понеділок, 15 липня....

22:36, 14 Липня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 15 по 21 липня 2024 року....

16:59, 14 Липня, 2024

У Кропивницькому родинам полеглих воїнів з Кіровоградщини передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно. ...

15:07, 14 Липня, 2024