Життя

"Покінь це пекло": російська пропаганда розповсюджує в месенджерах псевдоукраїнське відео

 . 925

У месенджерах Facebook, Instagram, Signal і Telegram другий тиждень надходять повідомлення про псевдоукраїнське відео.

377581757 319649637315206 8302223273948457863 n

Як повідомляє волонтерська ініціатива фактчекерів «Нота Єнота», останнім часом українським активістам, військовим, журналістам почали приходити повідомлення з відео української ідеї «Хочу жить» про здачу в полон росіян, які не хочуть ставати окупантами і вбивати українців.

Як зазначають фактчекери, в кінці липня росіяни запустили аналогічну кампанію з окремою частотою, щоб «викликати волгу». Також були відзняті кілька пропагандистських відео українською мовою про те, що нібито «Ось чим закінчується контрнаступ, їм треба мʼясо, а ти не захотів тікати у жіночій сукні, мамі не вистачило грошей на хабар, а татові не допомогли старі звʼязки».

"Наразі російська пропаганда через мережу акаунтів-одноденок, з яких запускає рекламу про провал контрнаступу, звʼязки, договорняки, хабарництво, втечі поширює ролики, в яких йде мова про те, що здатися в полон - це останній шанс врятуватися. Кумедно, як намагаються робити контент українською і пишуть: «покІнь це пекло»", - зазначають волонтери.

Як "Гречка" раніше повідомляла, у фейсбук-групах громад Кіровоградщини розповсюджують список телеграм-ботів, які начебто попереджатимуть про аварійні відключення електрики. Як виявилося, ці списки є фейковими, а телеграм-канали недійсними.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте