Життя

Чи законно відмовляти у розрахунку платіжною карткою

Відмова прийняти для розрахунку банківську картку споживача є прямим порушенням Закону України «Про захист прав споживачів».

Уряд В'єтнаму посилює вимоги до грального бізнесу

Вважається, що за рівнем азарту в'єтнамці знаходяться на другому місці в світі після китайців. І це не дивно, адже багато видів азартних ігор з'явилися саме в Азії. У В'єтнамі 90% чоловіків і 70% жінок захоплюються хоча б однією азартною грою.

Обирай якісне: як купити безпечну і корисну молочну продукцію

 

«Гречка» разом із Держпродспоживслужбою області розпочинає публікувати серію матеріалів присвячених якості продуктів «Обирай якісне». Сьогодні «під мікроскопом» молоко. З дитинства ми знаємо, що молоко - це смачний і корисний продукт. Він є незамінним в раціоні людини, адже містить багато важливих вітамінів та речовин. Як обрати дійсно смачне, натуральне та безпечне молоко? Перед походом в магазин візьміть на озброєння декілька порад спеціалістів.

Навіщо потрібно укладати шлюбні контракти

Навіщо потрібно укладати шлюбний контракт пояснює Головне територіальне управління юстиції області.

Чи потрібно обов'язково міняти паспорт на ID-картку

Кабмін нарешті дозволив усім громадянам України оформлювати пластикову ID-картку замість звичайного паспорта. З 1 листопада всі охочі зможуть зробити це без зайвого клопоту. Центр громадського моніторингу та контролю нагадує, де і як оформити біометричний ID-паспорт, та відповідає, чи потрібно переходити на нові паспорти.

Сирний пудинг з ягодами: смачно і без шкоди для фігури


Один із варіантів легкого домашнього сирного пудингу. Якщо покласти менше цукру - то виходить просто ідеальний рецепт для тих, хто не може без смакоти до чаю, але не хоче шкодити фігурі.

Фотографувати у супермаркетах можна - Держпродспоживслужба

«Фотографувати та знімати заборонено!» або на дверях магазинів ми можемо бачити таблички з зображенням перекресленого фотоапарату. Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області пояснює - така заборона є не законною.

Як правильно зберігати картоплю на посадку

Зберігання картоплі на посадку від осіннього збору до весняної пори - це важливий і відповідальний виробничий етап, на який впливають такі основні фактори зовнішнього середовища як: температура, вологість, концентрація кисню і вуглекислого газу, світло та інше.

Чи потрібно вчити домашнє завдання з дитиною


Чи треба вчити домашнє завдання із дитиною? Пояснює психолог Інга Кузнєцова у групі "Психологія Кропивницький".

З дитячими візочками можна заходити в магазини і ресторани

У магазини, супермаркети, кафе відвідувачі мають право входити з дитячими візочками.

Хто із студентів має право на стипендію

 

Фахівці Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги роз’яснили, хто із студентів має право на стипендію.

Чому шкідливо спалювати листя

Спалення листя на подвір`ї це цілий перелік шкідливих впливів як на своє та здоров'я оточуючих, так і на довкілля. Як повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України набагато краще компостувати рослинні рештки та удобрювати компостом ґрунт.

Як мешканцям Кіровоградщини отримати будівельну амністію: інструкція

Учасники містобудівного процесу Кіровоградщини на нараді в ОДА обговорили особливості застосування механізму «будівельної амністії»-2018.

Нові правила реєстрації авто: що змінилось

Наприкінці серпня Кабмін ухвалив постанову, яка спрощує реєстрацію транспортних засобів. Зміни торкнулись перереєстрації авто, зокрема, процедури зняття автомобілів із обліку під час продажу. Скільки грошей та часу тепер зможуть зекономити українські водії, з’ясовували експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Як отримати допомогу при народженні дитини: інструкція

Соціальна допомогу в зв’язку з народження дітей гарантоване державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання і виховання малечі.

Заготовки на зиму: сливово-яблучне повидло (ФОТО)

 


Якщо ви не завершили заготівлі на зиму, якраз час спробувати яблучно-сливове повидло. Воно має чудову консестенцію завдяки яблучку і яскравий, але водночас ніжний колір.

Держпродспоживслужба нагадала правила обробки посівів пестицидами з повітря

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує про правила обробки пестицидами сої та соняху.

Що робити під час та після стихійного лиха

Сильні вітри, грози, шквали, смерчі виникають у будь-яку пору року. Аби убезпечити себе та своїх близьких від стихійних лих необхідно знати деякі правила поведінки.

Дізнатись про розмір субсидій можна онлайн

Щоб дізнатися призначено чи не призначено вам субсидію тепер не потрібно телефонувати в управління соціального захисту населення. Міністерство соціальної політики України відкрило доступ до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій.

Звільнення з роботи: що потрібно знати працівнику


З питань звільнення працівників, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» консультують фахівці відділу правової інформації та консультації Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.