Редакційна політика “Гречки”

Редакційна політика затверджена колективом Інформаційного потралу «Гречка» у 2020 році.

Місія

Ми прагнемо бути точними і правдиво висвітлювати події. Точність має більше значення, ніж швидкість.

Результат нашої роботи має ґрунтуватися на надійних джерелах, перевірці інформації і подаватися зрозумілою і точною мовою. Ми маємо бути чесні і відверті щодо того, що нам невідомо, і уникати необґрунтованих припущень. 

Ми прагнемо бути справедливими і відображати різні точки зору. Ми маємо бути об’єктивними. 

Ми прагнемо висвітлювати значні події. Ми маємо заглиблюватись у суть теми і бути добре поінформовані аби пояснити її. Ми маємо звертатися із запитаннями по суті до людей, що обіймають державні посади, і забезпечувати простір для публічних дискусій.

Результати нашої роботи ґрунтуються на відкритості і прямоті.

Ми маємо поважати недоторканність приватного життя і не порушувати її без достатніх на те підстав.

Ми намагаємося охоплювати всі аспекти людського досвіду та реалій життя. Проте приймаючи рішення щодо публікації інформації ми маємо пам’ятати про захист вразливих людей: як героїа матеріалів так і читачів.

Ми відповідальні перед своєю аудиторією і поводитимемося з нею справедливо й відверто. Постійна довіра цієї аудиторії є ключовим аспектом наших взаємовідносин. Ми маємо бути відверті, визнаючи свої помилки, і заохочувати культуру готовності навчатися з цих помилок.

Правила затверджені редакційним колективом:

 1. Завдання інформаційного порталу доносити до читачів правдиву суспільно важливу інформацію, яка стосується життя Кіровоградської області та країни загалом.
 2. Журналісти сайту дотримуються Етичного кодексу українського журналіста (затвердженого Комісією журналістської етики), який є невід’ємною частиною редакційних правил.
 3. Основні критерії професійної роботи журналіста Інформаційного порталу базуються на журналістських стандартах: суспільна важливість інформації, точність подачі, достовірність, повнота інформації, збалансованість, простота подачі, відокремлення фактів від коментарів та оцінок журналіста, оперативність подачі інформації.
 4. Журналісти мають намагатись бути свідками подій і збирати інформацію з першоджерел. Там, де це неможливо, варто мати справу з першоджерелами і за потреби отримувати підтвердження, або професійним ЗМІ, список яких Інформаційний портал формує для себе додатково.
 5. Журналісти не повинні спотворювати відомі факти, видавати вигадані матеріали як факт або свідомо чинити будь-які дії з метою ввести аудиторію в оману.
 6. У випадку фактологічної помилки в матеріалі її варто виправити у матеріалі, при тому зазначивши що саме було виправлено і публічно перепросити у читачів та людей, яким помилка могла завдати шкоди.
 7. Інформаційний портал розміщує комерційну і політичну рекламу, яка не порушує ЗУ «Про рекламу», обов’язково маркуючи її плашкою «реклама» в кінці тексту.
 8. Журналісти і працівники видання не можуть бути членами політичних партій.
 9. У своїй роботі журналісти самостійно мають оцінювати ризики пов’язані з професійною діяльністю. Вони мають пам’ятати, що здоров’я та безпека на першому місці.
 10. Журналістам і працівникам Інформаційного порталу можуть співпрацювати з іншими ЗМІ чи піар-службами неполітичних організацій без погодження головного редактора. Редакція не відповідає за матеріали підготовані журналістами та опубліковані не на сайті «Гречка».
 11. Редакція не несе відповідальності за тексти Блогів інформаційного порталу та наголошує на тому, що їх не можна вважати журналістськими матеріалами.
 12. Будь-яка інформація про внутрішню роботу Інформаційного порталу, теми, над якими триває робота, деталі тем, джерела, персональна інформація чи будь-яка інша інформація, яка стосується внутрішнього життя редакції є конфіденційною і може бути поширеною поза редакцією виключно після погодження головного редактора.
 13. Всі спірні питання, які виникають при застосуванні цих правил, узгоджуються з головним редактором. Усі непорозуміння на вимогу журналіста або працівника розглядаються за участі колективу редакції.
 14. Редакція не відповідає за висловлювання і коментарі здійснені журналістами чи дописувачами сайту на особистих сторінках у соцмережах, проте просить дотримуватись толерантності і ретельно підходити до контенту, який поширюють працівники.
 15. Відмова прийняти ці правила, або грубе їх порушення, означає відмову від співпраці з Інформаційним порталом.