Сергій Фоменко: «Мандри» є комерційно успішним проектом» (ВІДЕО)

10:15, 28 Грудня, 2011

Минулої п’ятниці в Кіровограді гостював лідер гурту «Мандри» Сергій «Фома» Фоменко. Музикант анонсував лютневий тур команди, який, зокрема, проляже кількома містами Кіровоградської області, та залюбки поспілкувався з шанувальниками та журналістами.

 

 

З нашої розмови ви дізнаєтеся, що не так давно стало для гурту «божественним подарунком», що спільного й відмінного між «Мандрами» й командою «ТіК», про інтегрованість і незалежність від українського шоу-бізнесу, а також про роль грошей та політики в житті співака.

 

Наскільки Фома, який виступає соло, відрізняється від Фоми, котрий співає в гурті «Мандри»?

– Це трішки інша подача матеріалу, тому що в «Мандрах» нас багато людей. Я виконую одну з функцій, один із п’яти людей на сцені. А «Фома. Шансон» – нас двоє людей на сцені. Або, як це було у випадку з «Країною мрій», трохи розширений склад, тому більше було схоже на «Мандри». У «Фома. Шансон» я можу трішечки більше імпровізувати – і все! Бо «Мандри» – це вже машина, там є поле для імпровізації, але не так багато.

Як на ходові якості Вашої «машини» вплинув прихід у гурт Інни Прокопчук?

– Дуже добре вплинув. Бо вона ще не дорозкрилася в цьому форматі. До того ж вона жіночністю розбавила цей набридливий, як стара сім’я,  чоловічий колектив. Був такий момент, коли ми так набридли один одному, що вже всьо. Але тут прийшла Інна – і це був божественний подарок!

А Ви не боїтеся, що вона не зможе у форматі «Мандрів» розкритися так само яскраво, як у «ДримбіДаДзизі»?

– Я б так не сказав. По-перше, багато пісень ми з нею співаємо спільно, як, наприклад, «Черевики» – два сильних рівноправних голоси. Більше того, та «двіжуха», яка є з «Мандрами», і яка була з «ДримбаДаДзиґою» (хоча в них було кілька класних концертів) – вона не порівнянна. «ДримбаДаДзиґа» – група молода, і їм треба було постійно щось доводити. А в «Мандри» вона прийшла на те, що доводити нікому нічого не треба, можна просто кайфувати. Вона й кайфує. І це круто! На загал, я б іще більше людей взяв, щоб ми співали й робили шоу, а гітару брати в руки тільки іноді. З Інною ми ще танцюємо разом…

Тобто це щось уже схоже на групу «ТіК»?

– Ні, «ТіК» не дотягує до «Мандрів» у цьому плані. У нас суто справжня історія, а не гра у сільських дурників. У нас все серйозно.

А Ви з приємністю підтримуєте відносини, спілкуєтеся з такими музикантами, які, за Вашими словами, грають на сцені, які несправжні?

– Спілкуємося. Насправді, у мене немає до людей жодних претензій. Кожен живе і виживає, працює, як може. Просто я собі роблю оцінку, з ким мені цікаво більше або менше, з ким по-справжньому можна відкритися й відчути, а з ким – ні.

Наскільки для «машини» під назвою «Мандри» важливо, аби її деталі створювали інші «машини», тобто брали участь у сольних та сайд-проектах?

– Справа в тому, що «Мандри» є комерційно успішним проектом. Це не є погано, тому що легше розставляти пріоритети й робити певні пріоритетні штуки. Особисто для мене важливо не стати просто «Залізним Дроворубом». Треба бути живим, і щоб це було справжнім. З часом ми стаємо тільки кращими, більш відкритими і більш драйвовими.

За 14 років існування гурту «Мандри» Ви скоріше змінили світ навколо, чи оточуючий світ змінив Вас?

– Це, я думаю, десь приблизно «фіфті-фіфті». Все ж таки життя перемагає і більше нас міняє, ніж ми його. На жаль. Ви сказали, що «Мандри» – це комерційно успішний проект.

Наскільки міцно ви інтегровані у сучасний український шоу-бізнес?

– Рівно настільки, аби не бути від нього залежними.

А як так може бути?

– Для мене грошей має бути стільки, щоб я про них не думав. Тобто ти не є супербагатим, і не є бідним, ти пливеш десь посередині. І мета – ще більше бути спокійним. Мене має цікавити тільки творчий процес.

 Відповідно для цього біля групи мають бути: продюсер, директор, стиліст, піар-менеджер…

– З цим складніше, бо в Україні насправді мало професіоналів цього плану. Справжніх професіоналів, які розуміють, як все робиться і від яких щось залежить. В іншому випадку – це просто марне витрачання грошей. Тому я сам собі продюсер. Бо мені нецікаво викладати кровно зароблені якомусь невігласу, якщо з цього нічого не буде. Ми вже пробували, і результатів я не помітив. Це складно.

Гурт «Мандри» брав участь у виборчій кампанії 2004 року, ви співали й на Майдані під час Помаранчевої революції, та й пізніше виступали у турах на підтримку певних політичних сил. Зараз наскільки тісно ви співпрацюєте з політиками?

– З політиками у мене свої відносини. Я підтримував тільки політиків, які особисто мені як громадянину на той момент здавалися актуальними та адекватними. Я не заради грошей це роблю. Гонорари ми не піднімаємо і не опускаємо. Це просто робота. Хоча я добряче міркую над тим, хто ця людина, і що він чи вона може зробити для країни.

Зараз Ви бачите багато таких людей серед вітчизняних політиків?

– Все не так просто, на жаль. От Кличко, в принципі, зараз цікавий, бо він не «совок». І він єдиний у Київраді, хто не давав продавати землю. Плюс – він виховувався, в принципі, в Західній Європі. Зрештою, треба ж з когось вибирати, а не грати старою колодою. Стояти неможливо, процес має бути. Якщо мені зовсім стане нецікаво, а це теж варіант, мої погляди можуть змінитися. Наприклад, Боб Ділан колись активно щось писав, доки його це цікавило.

 

Пісня «Не спи, моя рідна земля» була написана спеціально під Помаранчеву революцію?

– Вона була написана за рік до того. Ми їхали з Польщі, з гастролей. Як відомо, при перетині кордону залізничні вагони переставляють з європейських рейок на «совєтські». І от наче ми тільки-но були в Польщі, де все чистеньке, охайне – як жінка гарно вбрана, а варто було перетнути кордон – і тут купи сміття, люди якісь перелякані… Це мені так вразило, і я почав цю пісню писати. Це було 2003 року. Просто записали ми її в той рік, бо я відчув, що її можна записати, вона буде доречною. І почали співати в турі, а ми їздили якраз по Сходу й Півдню – МаріупольБердянськ. Це було дуже суворо: наприклад, якісь божевільні  сталіністи кидали в нас відірваними ногами. Чуваки якісь труни носили – чортзна-що було! І от там «загартовувалася сталь».

{youtube}aqi_rPsJFsU&feature{/youtube}

Якщо уявити Кіровоград як музику, що б це була за музика?

 

– Я ще тільки розкриваю цю тему. Після лютневого туру я вже точно вам зможу сказати.

53

211

Ольга Кирилюк

Фото: Артем Дубовик

 

Останні новини по темі
Михайло Ілляшенко не лишиться в театрі, якщо його звільнять з посади директора
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Михайло Ілляшенко не лишиться в театрі, якщо його звільнять з посади директора
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Звільнення директора Кіровоградського театру корифеїв (ВІДЕО)
Звільнення директора Кіровоградського театру корифеїв (ВІДЕО)
Читайте також

Четверо захисників із Кіровоградської області отримали державні нагороди за військову службу.

17:01, 11 Жовтня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників на фронті.

16:40, 11 Жовтня, 2024

На Кіровоградщині оголосили підозру пʼятьом жителям Голованівського району, яких обвинувачують у порубці цінних порід дерев, збитки від чого сягають понад 2 мільйони гривень....

15:51, 11 Жовтня, 2024