Многогранність Анатолія Дворського
11 листопада 2011 року в Кіровоградському обласному художньому музеї відбулося відкриття виставки, присвяченої річниці пам’яті художника-земляка Анатолія Дворського.
На виставці представлено найбільш вагомі роботи митця за всі роки його творчої діяльності: біля 50 полотен з родинного зібрання та «Автопортрет ювілейний» (2008) з фондового зібрання обласного художнього музею.
Митець активно експериментував з різними техніками, був багатогранним з розвиненою уявою. Коло мистецьких уподобань художника було різноманітне – живопис, графіка, різьблення по дереву, монументальне мистецтво, кераміка, скло, акрил, метал. Він відразу ж привертав увагу своїм підходом до оформлення фасадів та інтер’єрів, своєрідною образністю керамічної пластики.
Жителям Кіровоградщини добре знайомі роботи Анатолія Михайловича, які можна побачити в багатьох установах. Прикладом є мозаїчне панно кінотеатру «Ятрань», що, на жаль, до нині не збереглось. Заслуговують на увагу роботи виконані в техніці енкаустики. Це панно «Муза науки» на фасаді Кіровоградського Національного технічного університету. Серед його робіт значиться пам’ятний знак, присвячений сотнику Марку Мамаю у Мамаєвому Яру під Цибулевим.
Заслужений журналіст України, мистецтвознавець Броніслав Куманський зазначив, що «Анатолій Дворський – митець, якого не влаштовує традиційна художня мова, він шукає своїх шляхів задля того, щоб донести до глядача власну думку чи спонукати до роздумів. Його творча манера досить складна, потребує неспішного входження в образність автора, настроєності на його тональність…»
За матеріалами Кіровоградського обласного художнього музею