Передплата за рознарядкою

22:25, 22 Грудня, 2011

До закінчення передплатної кампанії друкованих видань на 2012 рік залишилося менше тижня. Як свідчить оперативна інформація, підсумки цієї кампанії для більшості з них будуть не такими, на які вони розраховували – їхня читацька аудиторія зменшиться. Це якоюсь мірою можна вважати закономірним, адже все більше й більше громадян віддають перевагу електронним ЗМІ перед друкованими.

Щоб хоч трохи поліпшити ситуацію й активізувати передплату, обласна дирекція державного підприємства «Укрпошта» провела зі своїми працівниками селекторну нараду, на яку були запрошені й редактори газет та представники владних структур. Нарада вийшла конструктивною й результативною, тож залишається лише пожалкувати, що не провели її раніше. Не обійшлося на нараді й без традиційної ложки дьогтю. Її приготували газетярам люди, які чхають на закони, на якісь там етичні й моральні норми. Не важко здогадатися, що так поводитися цим людям дозволяють сьогодні їхні владні повноваження. Вони дають вказівки, які в демократичній країні коштували б їм посад, але не в нас, де закони писані тільки для простих громадян.

Отже, про сумнозвісну ложку дьогтю. Інформуючи про хід передплати в Новоукраїнському районі, поштовий працівник бадьоро доповідав, що район упорається із доведеним йому завданням щодо передплати на «Народне слово», «Новоукраїнські новини», «Новини Кіровоградщини» та «Площу свободи». З тим, що влада турбується про кількість читачів комунальних видань, якими є перші двоє з названих вище, все зрозуміло, бо це, врешті, передбачено їхніми обов’язками. А ось що стосується двох інших, то виникає ряд запитань з тієї простої причини, що засновником «Новин Кіровоградщини» є таке собі ТОВ «Мобі-Експрес», яке належить до родинного бізнесу першого заступника голови облради О.Шаталова, а «Площі свободи» – обласна організація Партії регіонів, де той же О.Шаталов займає посаду заступника голови. Чому ж це поштовики мають надавати пріоритет цим двом виданням? Чи не порушується тут антикорупційне законодавство?

Розуміючи, яку небажану інформацію було розсекречено, директор обласної дирекції «Укрпошти» Людмила Салоїд поспішила заспокоїти присутніх в обласній студії редакторів приватних газет: бажаючих читати наступного року «Новини Кіровоградщини» виявилося поки що не так уже й багато – всього близько тисячі. Та справа не стільки в кількості передплатників, скільки в самому факті сприяння обраним виданням. Мета причетних до цього посадових осіб цілком зрозуміла – треба «розкрутити» газети, які невдовзі знадобляться під час виборів наступних парламентських виборів. Тобто влада вже працює на своє майбутнє, й ніхто цього не помічає: президент, котрий обіцяв відкручувати голови своїм підлеглим за порушення законів, перебуває далеко, а той, хто мав би за цим слідкувати в області, виявився і глухим, і сліпим одночасно.

Під час селекторної наради представник нашої газети привернув увагу присутніх до проблеми поштових скриньок в багатоповерхівка обласного центру, адже кіровоградці часто не передплачують газети й журнали тільки тому, що ці скриньки потребують ремонту або ж заміни. З цим погодилися редактори інших видань та заступник голови обласної ради Іван Владов, котрий пообіцяв посприяти в позитивному вирішенні питання. Треба сподіватися, що уже наступного року за виробництво поштових скриньок візьметься одне з місцевих підприємств, і мешканці багатоповерхівок не розмірковуватимуть, чи варто їм передплачувати газети і журнали.

Валерій М’ятович, «Нова газета»
Читайте в свіжому номері «Нової газети» за 22 грудня

Останні новини по темі
Читайте також

У суботу, 7 грудня, на Кіровоградщині, як і по всій країні, діятиме графік відключень електрики.

21:35, 6 Грудня, 2024

У Кропивницькому у пʼятницю, 6 грудня, працювала резиденція Святого Миколая. Її облаштували у Туристично-інформаційному центрі. ...

17:35, 6 Грудня, 2024

На Кіровоградщині захисників відзначили державною відзнакою та міськими нагородами. 

16:47, 6 Грудня, 2024