У листопаді покажуть оновлений ескіз реконструкції площі Героїв Майдану: з пам’ятником чи без?

16:54, 12 Листопада, 2021

До кінця року проєктна компанія має завершити роботу з виготовлення проєктно-кошторисної документації з реконструкції площі Героїв Майдану в Кропивницькому. На розробку проєкту з міського бюджету виділили 700 тисяч гривень. «Гречка» дізнавалася, якою все-таки буде площа.

З презентації попереднього ескізу площі

У жовтні на засіданні архітектурно-містобудівної ради ТОВ «Гільдія зодчих», яка розробляє майбутній проєкт площі, вже презентувала перший ескіз. Тоді йшлося про концепцію універсального простору з можливістю мультифункціонального використання. Пропонувалося, що там мають бути сухі фонтани, зелені насадження, безбар’єрний доступ. А центральною композицією пропонували сухий фонтан у вигляді арки.

Однак учасники того засідання озвучили зауваження, які проєктувальна компанія має врахувати, а оновлений ескіз площі знову представити на обговорення архітектурно-містобудівної ради.

– Було декілька пропозицій, які виносилися на містобудівну раду. Це пропозиції мощення, і фонтанів, і декілька варантів. Остаточного варіанту площі ще немає – він в процесі роботи. Його, думаю, винесуть на ще одну містобудівну раду в листопаді. І вже він буде прийнятий, або знову ж таки будуть якісь зауваження, – розповів у коментарі «Гречці» заступник директора «Гільдії зодчих» Владислав Згама.

За його словами, загалом їх позиція, як і замовника така, що вони максимально відкриті до співпраці. Вони спілкувалися з іншими архітекторами міста, аби знайти спільне бачення, якою має бути головна площа Кропивницького.

Наразі у пресслужбі міської ради «Гречці» підтвердили інформацію, що в компанії працюють над проєктом із врахуванням зауважень, озвучених на раді. Однак про які зауваження йдеться поки в міськраді не уточнили. Не уточнюють ці зауваження і в «Гільдії зодчих», посилаючись, що не можуть розголошувати інформацію за замовника, тобто міську раду.

– Перед проєктувальниками стоїть складна задача. Вони мають врахувати, зокрема, й історичну складову. Колись місцевість, на якій нині розташована площа, носила назву Міський бульвар. Тут росло багато дерев, працював перший в місті фонтан. В 1935-36 роках під час реконструкції викорчували майже всі дерева, а на місці фонтану встановили пам’ятник Кірову. Історичне обличчя бульвару було втрачене, – каже т.в.о. начальника управління містобудування та архітектури – головного архітектора міста Ірина Мартинова.

А що з пам’ятником Героям Майдану?

Ще одним нюансом у справі реконструкції площі Героїв Майдану є встановлення на ній пам’ятника Героям Майдану. Про це говорили в місті не один рік. Навіть влаштували конкурс на найкращий пам’ятник, який міг би з’явитися на перейменованій площі. Однак переможця так і не визначили. Згодом у міськраді казали, що встановлення пам’ятника Героям Майдану розглядатимуть комплексно під час реконструкції площі.

Про те, що від ідеї встановлення пам’ятника Героям Майдану саме на площі вже давно відмовилися в міськраді переконана волонтерка Оксана Червоная. Враховуючи маніпуляції, коли не обрали переможця конкурсу.

– На ці всі засідання нас ніхто не запрошував, не повідомляли, що щось планується, – каже Оксана Червоная, яка була серед лобістів встановлення пам’ятника Героям Майдану на площі. – У нас з ними спілкування закінчилося ще тоді, коли тривав конкурс на найкращий пам’ятник. Це ще було кілька років тому.

За її словами, ще тоді їх схиляли до того, аби пам’ятний об’єкт був не на площі, а збоку, поблизу пам’ятної дошки загиблому на Майдані Віктору Чміленку.

Про пам’ятник не йдеться і в переліку вимог, поставлених перед проєктувальниками в додатку договору. При цьому серед переліку вимог є таке, щоб центральну частину площі залишити максимально відкритою для можливості перебування великої кількості людей під час проведення масових заходів.

До речі, під час попередньої презентації ескізу реконструкції площі головна архітекторка проєкту Анна Бурко розповіла: «Передбачено артоб’єкти, які відображатимуть сутність назви площі».

– Питання дуже делікатне. Зараз залучаються різні фахівці: художники, архітектори, щоб знайти той класний варіант, який можна буде презентувати і винести на обговорення громадськості, – зауважив заступник директора проєктної компанії Владислав Згама і додав. – Дійсно буде обов’язково артоб’єкт, присвячений саме назві площі й буде в іншій зоні площі ще другий артоб’єкт, присвячений нашому міст.

Нагадаємо, у розрізі прогнозу обсягів капітальних вкладень місцевого бюджету на 2022-2024 роки у розрізі інвестиційних проєктів на реконструкцію площі Героїв Майдану потрібні 69 мільйонів гривень.

Підготувала Валерія Жовтун

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині зіткнулись легковики. Травмувався 21-річний чоловік (ФОТО)
photo 2021 11 13 09 10 04
248167787 433606738275238 4329548981761143293 n
Відкрити рух на шляхопроводі біля Кропивницького планують вкінці листопада
Читайте також

Шорти — це базовий елемент гардероба на літній сезон. Якщо ви ще в пошуках свого ідеального фасону, то ця стаття для вас. У 2024 році жіночі шорти стали набагато зручнішими, адж...

10:55, 18 Липня, 2024

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024