«Просто цирк»: знову не змогли обрати директора обласного театру (ОНОВЛЕНО)

17:07, 18 Листопада, 2021

«Просто цирк», – сказала кропивничанка, яка покидала сесійну залу Кіровоградської облради, де сьогодні конкурсна комісія мала б обрати нового директора обласного театру імені Кропивницького, але конкурс не відбувся.

Нагадаємо, це вже друга спроба обрати керівника. Перша завершилась відмовою від участі кандидатів і звільненням за власним бажанням режисера театру.

Мінус одна людина в комісії і «лист підтримки»

Сьогодні зранку в сесійній залі облради зібралися члени конкурсної комісії, громадськість, журналісти, частково колектив театру, а також три кандидати на посаду керівника обласного театру імені Кропивницького.

photo5238079502624602082

Сьогодні мали заслухати виступи і презентації проєктів програм розвитку театру на рік та п’ть років від трьох кандидатів: Олексія Дорошева, Євгена Скрипника, які є акторами цього ж театру, а також Сергія Компанійця, який був головним режисером фестивалів «Кропивницький» (2017 рік) та «Вересневі самоцвіти» (2020 рік).
Також мали відбутись співбесіди з кандидатами.

В режимі онлайн знову були двоє членів комісії, як і попереднього засідання комісії: Валерій Авксентьєв і Анна Ніжнікова. Ще одна членкиня – директорка департаменту культури та туризму Кіровоградської облдержадміністрації Уляна Соколенко – була відсутня через відрядження. Загалом комісія у складі 8 членів була чинною для визначення переможця конкурсу.

photo5238079502624602081

Також голова комісії зачитав лист-звернення за 88 підписами (всього в театрі 125 працівників) від трудового колективу про підтримку кандидата на посаду пана Дорошева. Де зазначалося, зокрема, що кандидат на посаду обізнаний з роботою театру.

Згодом у коментарі “Гречці” кандидат на посаду Євген Скрипник розповів, що особисто знає понад десять людей, які підписували цей лист, не знаючи, що на посаду претендує і він.

Проблеми, які потребують вирішення

Розпочали заслуховувати презентації кандидатів.

У кандидатів, які безпосередньо знайомі з життям театру, в програмах було багато спільних питань:

  • Залучення до театру молоді.
  • Активна співпрацю з медіа.
  • Залучення до театру режисерів з інших міст і країн.
  • Участь у міжнародних фестивалях.
  • Збільшення кількості постановок авторства Корифеїв.
  • Переосмислення та осучаснення класичних творів на сцені театру.
  • Гідні зарплати працівників театру.
  • Житло для акторів.
  • Здобуття театром статусу Національного.
  • Матеріально-технічні питання театру.

Загалом у презентаціях кандидатів на посаду звучало і про розвиток дитячих театральних талантів на місці, відкриття театральної студії чи школи.

Що у планах?

Дорошев

photo5238079502624602075 copy

«Це мене спонукало піти на цю посаду, – зауважив Олексій Дорошев. – Щоб молодь найближчим часом мінімум прийшла до театру і максимуму залишилася з ним на все життя».

Свою презентовану стратегію розвитку театру він назвав “Наш театр”.

За його словами, якщо він стане директором, то проведе фінансовий, кадровий, творчий аудити.
Говорив він також і про те, що в штаті театру має бути мінімум два режисера і що треба підтримувати акторів-пенсіонерів.

Планує залучити до співпраці інші українські і закордонний театр. За його словами, вже є попередня домовленість з київським театром поставити дві вистави за Кропивницьким.

Дорошев говорив про сучасні сюжети, зокрема, про героїв сучасної війни на Донбасі, долучення нових авторів з сучасними поглядами найперше з міста та області.

Хоче ввести для театру професійну театральну критику. Вивчати досвід інших театрів, зокрема, з виїзних постановок.

Наступного року буде 140-річчя театру корифеїв. Тому всі кандидати на посаду директора зауважили цю важливу дату, та що це має бути використано на користь промоції театру.

Також спільно кандидати на посаду Олексій Дорошев та Євген Скрипник говорили і про гідні зарплати працівників театру та доплату за академічність, яка наразі є занизькою.

Дорошев підняв питання про професійну охорону та камери відеоспостереження в театрі та створення дитячої кімнати при театрі для мам-акторок, а також глядачів, які приходять на вистави з дітьми.

Крім уточнюючих питань до кандидатів про майбутній репертуар, плани, члени комісії поцікавилися у Дорошева, яким буде його перший робочий день на посаді директора.

Відповідаючи на питання, Дорошев розпочав про акторів-пенсіонерів, які потребують підтримки.

«Візьму голову профспілки і молодь театру і поїду до них», – зауважив Дорошев і додав, що потім приступить до перемовин з режисерами, з якими вже були домовленості. Але без уточнень.

«Він молодець», – сказав член комісії Анатолій Коротков, який явно підтримує кандидата Дорошева. Це стало зрозумілим ще минулого конкурсного засідання, коли він назвав одного з кандидатів на посаду «проходимцем».

Компанієць

Натомість Компанієць зауважив, що в перший робочий день знайомився б з колективом.

photo5238079502624602092

«Щира розмова, що в театрі, що відбувається, та як об’єднати колектив», – зауважив Компанієць.

Коли виступав з презентацією розвитку театру Сергій Компанієць, то і він говорив про осучаснення театру, співпрацю з молодими режисерами, зокрема закордонними.

Говорив Компанієць і про збільшення кількості відвідування театру і нові форми роботи театру. Про те, що потрібен розголос про театр через блогерів, соцмережі.

Він згадав і про ювілейні “Вересневі самоцвіти” та фестиваль “Кропивницький”, про те що має успішний досвід медійної промоції фестивалів.

Окремо говорив і про використання камерної сцени фестивалю на 100 місць.

«Це має стати майданчиком експериментів, зокрема для молоді», – зауважив Сергій Компанієць.

Казав кандидат про співпрацю з бізнесом, про залучення грантів.

Окремо приділив увагу питанню об’єднання колективу, та те, що потрібно припинити закулісні ігри, аби колектив комфортно працював і розвивався. Під час цих слів, де сиділи представники театру почулися репліки і сміх.

Зауважив він перед членами комісії, що має зв’язки з худколективами, режисерами, як в Україні, так і за кордоном.

«Зберегти ДНК театру, але додати новий вектор, – каже Компанієць, відповідаючи на питання членів комісії про репертуар. – Головне не п’єса, а режисер, який втілює цю п’єсу».

Скрипник

Євген Скрипник, як зауважив голова комісії, це наймолодший претендент на посаду, почав свою презентацію з проукраїнської позиції, як він бачить роботу театру, зокрема в розрізі гібридної війни з Російською федерацією.

photo5238079502624602088

«На мою думку, театр сьогодні – це наш меч і щит в боротьбі за захист і вільний розвиток української культури і нації. Голос нашого театру має звучати голосніше і категоричніше, ніж раніше. Театр має стояти на передовій культурного фронту», – зауважив під час виступу Скрипник.

Він також говорив про переосмислення майбутнього художнього вектора театру та про нову репертуарну стратегію, збільшення кількості і якості постановок.

Приділив увагу недоукомплектованості керівного складу театру та браку в театрі акторів-чоловіків.

Говорив про професійний розвиток акторів театру, участь в майстер-класах, школах, студіях, а також в інших театральних та кінопроєктах.

Вважає, що на базі театру треба організувати акторську школу, аби готувати власні кадри в штат.

Скрипник пропонує розробити нову організаційну і творчу концепції фестивалю «Вересневі самоцвіти». Йдеться про функціонування численних платформ та сценічних майданчиків. Про те, що там мають бути класичні п’єси в новітньому прочитанні. А також участь театрів із закордону.

Крім того, у Скрипника була конкретна презентація планів на 2022 рік, помісячно.

Він також розповів, що потрібен новий візуальний бренд театру. 

Каже, що має напрацювання на посаду головного режисера, але прізвища не називав.

«Щеплення театром має відбуватися з дитинства», – зауважив Скрипник про те, як залучати молодь до театру.

І говорив, що треба, аби театр став привабливим не лише для глядачів, а й акторів.

Питання плагіату

Після презентації кожного з кандидатів члени комісії задавали питання.

Зокрема, в Олексія Дорошева пан Лінько поцікавився про інформацію в ЗМІ, які оприлюднили, що мотиваційний лист Дорошева співпадає з мотиваційним листом екскандидата на посаду директора театру Ігоря Спінула.

«Як так сталося?» – запитав Лінько.

«Мене тішить, що у нас дуже багато спільних позицій. Дякую за оперативність журналістів. Однак мушу зазначити, що оперативність журналістів спізнилася як мінімум на тридцять років. Тому що цю програму я декларував, писав і впровадив ще тридцять років тому», – відповів Дорошев.

А на уточнююче питання журналістки: “Звинувачують Вас у тому, що Ви списали?”, пан Дорошева так прямо і не відповів.

Після чого голова комісії зауважив, що питання кандидатові можуть задавати лише члени комісії.

«Раджу бути більш об’єктивнішими, як журналістам», – звернувся кандидат до журналістки, все-таки відповідаючи на питання.

Голосування

Під час цих виступів кандидатів хтось слухав, хтось посміхався, комусь було явно нудно.

photo5238079502624602085 1

Однак помітне пожвавлення і цікавість у присутніх відбулися, коли члени комісії приступили до відкритого голосування.

Кожен з членів комісії міг віддати голос за одного кандидата.

photo5238079502624602093

За Дорошева проголосували: Анатолій Коротков, Сергій Дьомін, Анатолій Войний, Анна Ніжнікова.
За Компанійця не було жодного голосу.
За Скрипника були голоси від Дмитра Лінька, Наталії Ізбаш, Людмили Оспадової, Валерія Авксентьєва.

В результаті Дорошев та Скрипник набрали по 4 голоси кожен. Тобто переможця більшістю голосів так і не обрали. Таким чином конкурс не відбувся.

Із залу залунали жартівливі поради, що одного призначити на посаду директора, а іншого – керівником.

Після почутого представники колективу театру почали обурюватися: «Ми вже морально виснажені!»,
«Як працювати далі?», «Скільки місяців колотнеча!».

У цей момент до обурених звернувся Коротков, питаючи за кого вони: “За Дорошева?!”.
Але ця коротка агітація не розрослася.

Від декого, хто виходив із зали можна було почути: «Мені соромно за цим спостерігати», «Просто цирк».

Що далі?

Обласна рада має знову оголосити конкурс на посаду директора театру. Знову буде обрана конкурсна комісія. А також нові заявки від кандидатів.

Наприклад, “Гречка” поцікавилася в претендентів, які набрали порівну кількість голосів чи планують вони подаватися на новий конкурс. Та відповідь теж була однаковою: все залежить від рішення та настроїв колективу.

 

ОНОВЛЕНО: У тексті були випадки вживання прізвища Коломієць замість правильного Компанієць. Просимо вибачення за допущену помилку. 

Останні новини по темі
Кропивницький “колізей” продали: хто новий власник?
257747426 647254970017970 3837183682983064638 n
У їдальні школи в Покровському знайшли мишачий послід
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024