“Знав, що вони прийдуть за мною”: священник з Херсонщини розповів про окупацію та полон

15:23, 27 Квітня, 2024

У лютому 2022 року росіяни окупували Херсон, де жив разом із сім’єю священник Сергій Чудинович.  Але навіть з окупації чоловік займався волонтерством та допомагав Збройним Силам України. 

Настоятель Свято-Покровського храму Православної церкви у Херсоні Сергій Чудинович з 2014 року Сергій займався капеланською і волонтерською діяльністю. Від початку повномаштабного вторгенення росії в Україну допомагав Збройним Сила України на фронті.

Коли у лютому 2022 року священник дізнався, що росіяни вже біля Каховки, то вивіз родину до сестри в іншу область, а сам наступного ж дня повернувся до Херсону, щоб працювати в церкві та займатися волонтерством.

“Я зайнявся тим ділом, яким займався завжди – допомогою тим людям, які цього потребують”, – розповів він.

Невдовзі росіяни почали окуповувати Херсон, місто зазнавало постійних обстрілів. 

Під керівництвом Сергія Чудиновича церква перетворилася на гуманітарний хаб для екстреної допомоги херсонцям. Священник відкрито брав участь у похованнях українських військових і загиблих тероборонців.

Згодом діяльністю Сергія зацікавилися російські військові.

“Десь я напевне розумів, що вони прийдуть за мною, бо не може такого бути, щоб вони проігнорували такий центр, де збираються люди й займаються благодійністю”, – зазначив Сергій.

30 березня росіяни прийшли до Свято-Покровського храму за Сергієм.

“Зранку приходжу до церкви. Вони мене вже чекали: один в балаклаві, інший в масці”, – пригадує священник.

Сергія відвезли в підвал, де тримали в полоні й катували. В телефоні Сергія окупанти знайшли  інформацію про його проукраїнську позицію.

“Спочатку вони хотіли, щоб я роздавав їм гуманітарку з волонтерського хабу, ставили різні питання. А пізніше сказали, що мені кінець і що почнуть розбирати мене на частини”, розповів Сергій.

Росіяни били Сергія Чудиновича кийком, душили та вимагали розповісти про людей, інформацію про яких знайшли в його телефоні.

Чоловіку вдалося вийти з полону, після чого він одразу вирішив тікати з Херсону. 

Зараз Сергій Чудинович разом із сім’єю проживає в Кропивницькому, звідки він родом.

Священник продовжує займатися волонтерством та служити в церкві

Більше про окупацію, катування і життя в умовах війни дивіться у відео.

Фонд “Збережи світ” впроваджує проєкт «Документування та поширення інформації про воєнні злочини Росії вчинені в Україні у 2022-2023 роках» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи Європейське Відродження України. Думки висловлені учасниками і виконавцями проєкту представляють позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

Останні новини по темі
На Кіровоградщині родинам полеглих захисників передали їхні нагороди
Чи зручно пішоходам дістатись до медзакладів Кропивницького
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024