Акція-протест “Приходь, здавайся!” в Кіровограді

16:06, 16 Вересня, 2010

15 вересня о 13.00 в Кіровограді відбулась всеукраїнська акція-протест “Приходь,здавайся!”. Мотивом для неї стало повідомлення в одній із соціальних мереж про те, що 8 вересня в Києві працівники СБУ зняли з поїзда директора національного музею жертв окупаційних режимів “Тюрма на Лонського” при Львівському УСБУ Руслана Забілого.

Понад 14 годин його утримували в приміщенні Центрального управління СБУ за “усною вказівкою голови СБУ Хорошковського” (зі слів СБушників). Розмови стосувалися сфери наукових інтересів Р. Забілого (історія УПА), давалися рекомендації залишити історичні дослідження і працювати вчителем в школі. Було вилучено приватний ноутбук і 2 зовнішні жорсткі диски.

Все це робилося незаконно – без необхідних правових і процесуальних підстав та санкцій, яких офіційно на такі дії ніхто не давав.
9 вересня у Львові було припинено доступ працівників музею до службових приміщень і робочих місць.

Прес-служба СБУ повідомила: “Порушено кримінальну справу за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю, тобто за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 15, ст. 328 Кримінального кодексу України.
Встановлено, що співробітник СБУ Забілий Р. В. з метою передачі третім особам несанкціоновано зібрав відомості, що становлять державну таємницю. 8 вересня 2010 року після прибуття зі Львова до Києва він був затриманий із цими відомостями.
Наразі встановлюється коло осіб, яким призначалась зазначена інформація.
Тепер шукатимуть третіх осіб, яким, власне, і призначалася “таємна інформація”.
Хоча ця інформація, як і попередня, зібрана Р. Забілим інформація з РОЗСЕКРЕЧЕНОГО архіву СБУ, мала бути оприлюднена для широкого кола читачів і з частиною обробленого істориком матеріалу можна ознайомитись тут.
Тому і кіровоградці, що довідались про акцію через інтернет і не залишились байдужими прийшли до управління СБУ. З собою вони принесли дсики з нетаємною інформацією, щоб допомогти працівникам служби безпеки швидше встановити істину, і плакати з гаслом “Він записав ці диски для нас”.

Акція-протест "Приходь, здавайся!" в Кіровограді

Акція-протест "Приходь, здавайся!" в Кіровограді

Останні новини по темі
Небайдужим виповнилося 5 рочків!
Небайдужим виповнилося 5 рочків!
Новий сезон в "Укрклубі" рушив!
Новий сезон в “Укрклубі” рушив!
Читайте також

У Кропивницькому в Інноваційній гімназії планують провести ремонт укриття. Через батьків попередили про те, що школярів переведуть на цей період на дистанційне навчання. Батьки ...

16:55, 4 Березня, 2024

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024