Понад тисяча працівників Смолінської шахти вийшли на акцію протесту (ФОТО)

19:10, 16 Серпня, 2017

Більше тисячі працівників Східного гірничо-збагачувального комбінату, а саме Смолінської шахти, що на Кіровоградщині, вийшли на акцію протесту під стіни підприємства. Близько трьох місяців на шахті не займаються основною своєю роботою – видобутком уранової руди через відсутність спецдозволу на користування надрами.

 

Учасники мітингу переконують, що зупинка підприємства загрожує існуванню всього селища.

«Це єдине підприємство, що працює в нашому селищі, воно одне – єдине», – говорить працівниця СХІД ГЗК Смолінська шахта Наталія Гурченко.

smoll2

В профспілковому комітеті підприємства розповідають, що нині на Смолінській шахті працюють 1300 людей. Всі вони вчасно отримують заробітну плату, мають соціальні блага у вигляді пільгових поїздок до санаторіїв тощо. Проте невдовзі, якщо підприємство не запрацює, все це припиниться.

«Сьогоднішня акція вирішує долю нашого селища, яке знамените тим, що дає половину урану для нашої країни. І без нашої шахти люди лишаються напризволяще – іншої роботи для них немає. У нас просто безвихідне становище», – говорить працівник Смолінської шахти Григорій Гордієнко.

smoll4

Учасникам акції нагадали події останніх трьох місяців, протягом яких комісія Держгеонадр не може розглянути надважливе для шахтарів питання. Минулого понеділка члени спеціальної комісії просто не зібрались в достатній кількості для ухвалення будь-яких рішень.

smoll5

Вихід із ситуації шукатимуть вже цієї п’ятниці. Керівництво шахти та понад сотня її працівників вирушать під стіни Кабміну, де на засіданні уряду питання урановидобувної промисловості підійматиме профільний міністр.

smoll6

«Міністр їде на засідання уряду і фактично підніматиме там це питання. Уряд його розглядатиме і можливо прийме якесь позитивне рішення, що стосуватиметься нашого підприємства, – говорить Вадим Косаренко, директор Смолінської та Новокостянтинівської шахт. – На мою думку можливі три варіанти вирішення проблеми – це рішення комісії: комісія розглядає поданий пакет документів і приймає позитивне рішення, погодивши продовження дії ліцензії. Другий варіант, можливо, Кабінет Міністрів прийме якесь рішення, взявши відповідальність на себе. І третій – вирішення питання в судовому порядку. Вже чимало підприємств добувної галузі зверталися до суду і той забов’язував Держгеонадра надати нові необхідні погодження, або погодити старі дозволи на користування надрами».

smoll7

Після мітингу учасники акції пронесли селищем домовину з написом: «Урановидобувна промисловість» та транспаранти з різноманітними гаслами, серед них: «Наша смерть сьогодні – смерть України завтра».

smoll8

 

Останні новини по темі
Читайте також

Сьогодні, 23 січня, Кропивницька громада повідомила про загибель земляка-захисника Владислава Граньонкина....

16:52, 23 Січня, 2025

Кропивницький та ще 11 міст увійшли в державний проєкт створення безбар’єрних маршрутів «Рух без барʼєрів». «Гречка» дізналася, хто у Кропивницькому розроблятиме проєкт....

16:11, 23 Січня, 2025

Школа програмування «Ш++» у Кропивницькому оголосила набір на безоплатні курси робототехніки та 3D-моделювання для підлітків віком від 12 до 16 років....

15:38, 23 Січня, 2025