Суспільство

Кропивницький: суд розпочав розгляд справи щодо обрізки дерев у парку «Перемоги» (ФОТО, ВІДЕО)

. 4525

Сьогодні, 2 липня, у Ленінському суді відбулось засідання у справі про адміністративне правопорушення директора КП „Єлізавета” Алли Чернік щодо обрізки дерев у парку "Перемоги".

syd2

На засіданні були присутні громадські активісти, журналісти, Алла Чернік та її представник.

syd

На початку засідання захисник пані Чернік –Олександр Колодій попросив долучити до справи письмові докази.

А саме: витяг про проведення тендеру на реконструкцію, протокол про розгляд тендерної пропозиції на реконструкції парку "Перемоги", результат про проведення закупівлі, договір на проведення реконструкції, ПКД на проведення реконструкції, акт про передачу парку для реконструкції, дозвіл на проведення робіт.

Копії документів долучили до справи.

Суддя Майданніков наказав допитати представника технагляду Олега Андалюкевича та екоінспектора Олександра Яремчука, який склав протокол на підприємство.

До справи не долучили заяву від екоактивістки Надії Паливоди, де вона просить долучити її як свідка і потерпілу.

Адвокат пані Чернік заперечив заяву.

– Порушення заподіяні державі, і держава є потерпілим, а не фізособа. Пані Надія не зазначена як свідок, неналежна сторона, – каже адвокат.

– Дана особа не визначена як свідок, дана заява підлягає поверненню, - відзначив суддя.

Допитали директорку підприємства Аллу Чернік.

– Проводили роботи згідно дозвільних документів. Роботи проводились у парку "Перемоги" з 21 березня по 13 квітня 2019 року. Формувальну обрізку дерев почали 21 березня, – каже директор підприємства "Єлізавета" Алла Чернік.

13 червня держекоінспектор склав протокол на обрізку дерев у Парку Перемоги та заїзд техніки без проекту.

Суд дослідив загальний журнал робіт підприємства, у якому, як стверджує адвокат, 13 червня обрізка не проводилась.

– 13 червня нами проводилась робота по улаштуванню вирівнювальних шарів основи щебенем, гідроізоляцію стін фундаменту, засипка підпірної стінки, – каже Чернік. – Ми не порушували нічого, те, що передбачено ПКД ми і виконували.

Пані Чернік відзначає, що 13 квітня закінчена обрізка дерев. Роботи виконувались на підставі ПКД.

– Проектом передбачена формувальна обрізка 7067 дерев. Здійснили формувальна обрізку клена, – каже пані Алла.

– У протоколі інспектора про адмінправопорушення йдеться, що проводили реконструкцію без проекту в той же час в акті йдеться: роботи проводяться відповідно до проекту, – каже захисник пані Чернік, – Експертиза надала позитивний експертний звіт. Тобто перевіряючий орган встановив, що роботи проводяться відповідно проекту. Не зрозуміло чому, далі посилаються на положення про те, що немає проекту. Орган, який склав протокол пише, що проект погоджено з усіма відповідними інстанціями. КП Єлізавета виконує реконструкцію, а не утримує парк, – каже адвокат.

Адвокат стверджує, що 13 червня роботи з заїздом і обрізкою не здійснювали, про це вказано в журналі підприємства.

Відклали розгляд справи, Яремчука допитають на наступному судовому засіданні, яке відбудеться 11 липня о 14:00.

– Ми наполягаємо, що вони як підрядники провели не формувальну обрізку, прибирання дрібних гілочок. Вони говорять техніка не заїжджала, а в нас є фото і відео, а ми не можемо навіть долучити їх до справи. Це один з етапів, розгляд протоколу екоінспекції, ми ж будемо працювати далі, – каже Надія Паливода.cyd2

Нагадаємо, протокол на Чернік А.П. склали за заявами Групи „За справедливість і закон” Громадської ради при виконкомі міськради м.Кропивницького та Громадської організації „Озеленення Кропивницький”.

Як повідомляла "Гречка" раніше на приватну фірму "Єлізавета" склали протокол за те, що роботи з зеленими насадженнями (обрізка дерев) проводилися на об’єкті природно-заповідного фонду без дозволу на такі роботи.

«В них є дозвіл лише від архітектури на будівельні роботи. А на роботи з зеленими насадженнями в об’єкті ПЗФ потрібен окремий дозвіл, це прописано в законодавстві. Проект реконструкції зелених насаджень створюється науковими установами і затверджується в ОДА. Такого проекту розроблено не було. Протокол на "Єлізавету" передано до суду. Чекаємо на судовий розгляд справи»,- повідомила пані Паливода.

Активісти групи «За справедливість і закон» міської Громадської ради вимагають покарати КП «Єлізавета» за обрізку дерев у парку «Перемоги», яку вони вважають варварською і незаконною. Раніше із аналогічними зверненням виступали представники ГО "Озеленення Кропивницький".

Також, у Кропивницькому вийшли на акцію проти “варварської” обрізки дерев.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама