Перший професійний театр перетворюється на ще одну “малину” донецьких хлопців в Кіровограді?(ВІДЕО)

10:45, 06 Лютого, 2012

Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького переживає непрості часи. Зміна керівництва, яка відбулася з ініціативи обласної влади наприкінці минулого року, продовжує дестабілізувати ситуацію в театрі.

“Однією з основних причин таких змін, є необхідність розмежувати повноваження директора і художнього керівника”,

– запевнив журналістів, театралів та представників інтелігенції губернатор Сергій Ларін.

Згідно побажань вождя, прийняли рішення «Про створення робочої групи із розмежування повноважень між директором і художнім керівником» і на засіданні трьох постійних комісій Кіровоградської обласної ради.  Тим часом з’явилася інформація, що засіданні цієї самої робочої групи 3 лютого 2012 року, було прийнято проект рішення: внести зміни до статуту театру і СКАСУВАТИ посаду художнього керівника.

За словами того ж губернатора, «потрібен адміністратор – будівельник». А художній керівник, який відповідає за творче наповнення театру, працює з творчими працівниками – виходить, не потрібен зовсім? І справді, не для того ж в Кіровограді театр, щоб культурне середовище формувати…

До речі, в Постанові Кабінету міністрів № 208 від 28 лютого 2006 року «Про затвердження переліку посад професійних творчих працівників театрів та посад працівників інших специфічних театральних професій», посади художнього керівника і директора чітко розділені. Художній керівник належить до творчих працівників театру, директор – “інших театральних професій”. Але не в Кіровограді. Тут замість художнього керівника можливо буде впроваджено посаду головного режисера(призначає директор, не має практично ніяких повноважень), такого собі підконтрольного паяца для постановок танців з «Конвалією»(ансамбль в.о. директора І. Спінула).

Зведення рахунків як ефективний менеджмент

Погодьтеся, що театр без художнього керівника, це десь як лікарня без головного лікаря. А навіщо? Хай буде менеджер, він і апаратуру закуплятиме і лікарів на роботу набиратиме на власний смак…

Так і керівник танцювального ансамблю і вчитель за освітою (не говорячи вже про специфіку виховання) Ігор Спінул вирішуватиме долю творчих працівників, прийматиме план вистав і керуватиме художньою радою.

Уяву про дії новоспеченого професіонала можна скласти вже сьогодні. В.о. директора впроваджує в театрі «ефективний» менеджмент та «прогресивні» зміни. Правда зміни в основному кадрові і більше схожі на зведення рахунків, адже стосуються доган і відсторонення від активної діяльності тих акторів, які не підтримують нове керівництво. Так, на лютий місяць заплановано показ саме тих вистав, в яких такі актори задіяні по мінімуму. Тобто, не згодним із ситуацією і страйкувати не доводиться. Не менш «професійні» й інші дії нового директора – вже першого місяця замість запланованих 80 тисяч гривень театр заробив 72 тисячі. І це при зіграних 26 виставах( в основному новорічних). Минулого року за цей же місяць було зіграно 10 вистав і отримано за них 75 тисяч гривень…

“За цей місяць було зіграно 10 вистав і отримано за них 75 тисяч гривень”

(30 січня 2011)

Зате в.о. вже організував нове театральне явище – концерт до дня св. Валентина. Головна фішка якого – участь того ж танцювального ансамблю «Конвалія».

Директор без конкурса

В проекті Положення про конкурс на директора театру про спеціальну освіту кандидата чи досвід роботи в театрі не йдеться, з чого стає зрозумілим, що посада готується під того ж таки Ігоря Спінула. Членами конкурсної комісії скоріше за все буде борець з корупцією Олександр Шаталов, заступник губернатора Галина Пастух, голова постійної комісії обласної ради з питань освіти і культури Анатолій Коротков, заступник начальника управління культури Валентина Животовська. Ну і напевне, керівники комунальних закладів культури області. І жодного представника театральної сфери чи Міністерства культури…

Також, конкурс передбачає знання законів(хто оцінюватиме?) «Про театр і театральну справу, «Про культуру», «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність»(в театрі працює бухгалтер). Але остаточне рішення про призначення директора таки за депутатами обласної ради. Хоча і тут варіантів професійної оцінки кандидатур мало – 61 депутат від Партії регіонів довго сумніватися не будуть.

«Фас!» – на Ілляшенка

Саме тоді, коли тривала підготовка юридичного підґрунтя нового призначення, розпочалося справжнє «цькування» колишнього директора театру Михайла Ілляшенка. З’явились явно замовні коментарі у підконтрольних владі ЗМІ в.о. директора Ігоря Спінула, де він без жодних фактів звинувачує весь колектив театру у непрофесійності. А щоб факти таки знайшлися, заступник голови обласної ради Олександр Шаталов видає розпорядження про розслідування фактів корупції, про які йдеться в… публікаціях в Інтернеті! В цьому розпорядженні, по-перше, відразу дається оцінка діям колишнього директора( без суду і слідства) і напрямок для пошуку( фас!) .

Цікаво, що якщо проаналізувати коментарі та публікації в Інтернеті , фактів корупції у діях самого пана Шаталова назбиралося би не на одну справу. Але дивуватися немає чому: саме Шаталов був речником губернатора в усіх «корупційних» питаннях – як ото Знам’янська бальнеологічна лікарня, обласна лікарня

Окреме питання – «лист 80». В якому працівники театру нібито благають не повертати Михайла Ілляшенка в театр.

Тут і говорити немає про що. Підписи поставлені на пустих листках. Тобто, частина підписників не знали під чим ставлять підпис. Цікаво, що одним з варіантів було – «подяка В. Януковичу за виділені на ремонт театру кошти».

Окрім того, з 12 творчих працівників, підписи яких стоять під листом (не прибиральниць з техніками – при всій повазі) , дев’ять – пенсійного віку.

І справді, принциповий керівник не міг усім подобатися. Плюс – тримаються люди за свою роботу(в Кіровограді іншого професійного театру немає).

Цікаво, що усі ці дії здійснюються проти людини, яка вже не працює в театрі. Що не кажи, подія серйозного масштабу – саме для каналу “Кіровоград”, на якому зняли про цей факт окремий сюжет. Чи не правда, нагадує 70-ті роки минулого століття в Радянському союзі, коли листи «за» чи «проти» писали усі, кому і про кого наказувала партія?

Мета такого відкритого переслідування – примусити Михайла Ілляшенка не виставляти свою кандидатуру на конкурс. І взагалі, відмовитися від боротьби. Не за крісло, за театр. Щоб прецеденту і дискусії не було як таких.

Так і виходить, що думка працівників театру про те, що «готується повне захоплення театру, перетворення його на чергове джерело фінансування власних кишень», звучить сьогодні переконливо…

Лідія Ріпецька

Відео: КОДТРК

Останні новини по темі
„Той, хто пройшов крізь вогонь” дійшов до Кіровограда (ВІДЕО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua [„Той, хто пройшов крізь вогонь” дійшов до Кіровограда (ВІДЕО)]
RSS www.gre4ka.com.ua
Найповніша афіша Кіровограда 6.02.12-12.02.12
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024