60 тисяч доларів за закриття справи: у шахрайстві підозрюють депутатів та податківців Кіровоградщини (ФОТО)
Правоохоронці викрили на шахрайстві депутатів місцевих рад Кіровоградщини та працівників обласної податкової. Вони ніби то обіцяли підприємцю за 60 тисяч доларів США допомогти закрити щодо нього справу.
Як повідомили в пресслужбі Державного бюро розслідувань, працівники обласної податкової разом з депутатами місцевих рад гарантували директору приватного підприємства, що займалось розвитком альтернативної енергетики за гроші «вирішити» питання із закриттям кримінального провадження.
Уточнюють, директор приватного підприємства підозрювався в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах.
“За 60 тисяч доларів крім закриття провадження посадовці обіцяли фермеру уникнути штрафів, хоча не мали на це жодних повноважень“, – йдеться в повідомленні.
Фігурантів затримали під час отримання 60 тисяч доларів на автозаправній станції у Кропивницькому.
Наразі, для встановлення всіх причетних до шахрайської схеми, слідчі проводять обшуки за місцем проживання фігурантів та у приміщенні Державної податкової служби у Кіровоградській області.
У одного з депутатів правоохоронці вилучили арсенал зброї: пістолети з глушниками і набої до них, карабін, рушниці та арбалет зі стрілами. В його гаражі виявили 66 тисяч доларів.
Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру у замаху на злочин (ч. 2 ст. 15 КК України) та шахрайстві (ч. 4 ст. 190 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна.
Доповнено.
Громадський активіст Андрій Лаврусь у своєму телеграм-каналі повідомив:
«На фото чоловіки дуже схожі на депутатів Новгородківської селищної ради від Свободи.
За моєю інформацією мова йде про підприємство з Новгородки ТОВ «РАО-ТЕС», яке підозрюють у несплаті податків у понад 8 мільйонів гривень. Джерело повідомляє, що керівник фірми поскаржився на хлопців, бо ті ніби то вимагали з нього 60 тисяч доларів за те, щоб порішати закрити справу в податковій».
За інформацією СБУ затримали керівника обласного осередку однієї з політсил.
«Гречка» телефонувала Павлу Дейнеку, голові Кіровоградської обласної організації ВО “Свобода”, але його телефон поза зоною досяжності.
Варто зазначити, що сьогодні він був на засіданні бюджетної комісії селищної ради. Трансляцію засідання він опублікував у спільноті «Новгородка – це ми!»