Суспільство

Лісництва Кіровоградщини на мільйони замовляють заготівлю деревини у підрядників

 Автор: Таміла Делюрман. 1713

Чорноліський лісгосп обрав підрядника для виконання лісозаготівельних робіт у Деріївському лісництві. За підряд підприємство отримає майже мільйон гривень. Весною Оникіївський лісгосп замовив аналогічних послуг на 23 мільйони.

 

lisozagotivlia1

Досвід Чорноліського лісгоспу

На сайті тендерних закупівель "ProZorro" вказано, що підрядник повинен опрацювати 2500 метрів кубічних деревини лісництва, що розташоване у селі Водяне колишнього Знам'янського району.

Процедуру провели без аукціону. Виконає роботи приватне підприємство "Бук 2016" роботи за 960 тисяч гривень.

Строк виконання до 31 грудня цього року.

Як пояснила "Гречці" спеціалістка із тендерних закупівель цього лісництва, послугами підрядників вони користуються завжди, адже власних працівників із лісозаготівельних робіт не мають, хоча підприєство серед кодів економічної діяльності має лісозаготівлю.

Згідно з іншою тендерною закупілею, це ж саме підприємство виконувало роботи для цього ж лісництва і навесні. Тоді також "Бук 2016" було єдиним учасником тендеру та за свою роботу отримало 840 тисяч гривень.

Уклалені договори ні весною, ні зараз не опублікували.

Досвід Оникіївського лісгоспу

Зазначимо, у червні "Наші гроші" розповідали, що Оникіївський лісгосп з початком війни замовив у двох фірм та їхніх засновників-ФОПів послуг на 23 мільйона.

Процедури провели без аукціонів, договори просто оприлюднили в системі Prozorro. Через нюанси законодавства, пов’язані з тим, що лісівники провадять власну економічну діяльність, вони не користуються системою публічних закупівель.

Угоди з ФОП-ом Миколою Миколаєвичем Стеценком (на 769 080 грн), ФОП-ом Григорієм Митрофановичем Сукачем (на 2 997 758 грн та ще одну на 3 911 950 грн) і приватним підприємством «Клен» (на 6 689 290 грн) уклали та оприлюднили в системі Prozorro 24 лютого.

Ще одну угоду з приватним підприємством «Бук 2016» (на 8 682 960 грн) підписали 31 березня.

Згідно з інформацією з аналітичної системи Youcontrol, засновником ПП «Бук 2016» є згаданий Микола Стеценко з Кропивницького. Він співпрацює з лісгоспами Кіровоградщини як мінімум з 2016 року, судячи з даних у Prozorro.

Засновником ПП «Клен» вказаний Григорій Сукач з Кам’янки Черкаської області. Як через фірму, так і через ФОП підприємець є давнім партнером лісівників Кіровоградщини.

У системі Prozorro не оприлюднено договори, які лісове господарство уклало з підприємцями, деталі закупівлі не відомі. У подібних угодах з іншими замовниками деталізувалося, що йдеться про лісозаготівлю.

 

Поширюйте

Коментуйте