У міськраді Світловодська хочуть звільнити секретаря-корупціонера

16:29, 25 Жовтня, 2022

У Світловодську, що на Кіровоградщині, депутати винесли на розгляд сесії питання про звільнення секретаря міськради Віталія Тетяниченка. За попередньою інформацією, рішення про звільнення прийняли, проголосувавши більшістю голосів “за”.

Відповідну інформацію у своєму Telegram-каналі повідомив активіст Андрій Лаврусь.

Згідно повідомлення, раніше НАЗК направило лист Світловодському міському голові Андрію Маліцькому ініціювати перед міською радою розгляд питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради.

Питання звільнення постало через те, що Віталія Тетяниченка у суді визнали винним у правопорушенні, пов’язаному з корупцією.

Зокрема, згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень, секретар міськради порушив обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Тетяниченко має власний бізнес і, вже перебуваючи на посаді секретаря, продовжував займатися підприємництвом. Зокрема, станом на 17 листопада 2021 року відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, він зареєстрований бенефеціарним власником та керівником дочірнього підприємства “Будінком” товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна інноваційна компанія”.

Підприємство займається неспеціалізованою оптовою торгівлею; є посередником у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами; надає в оренду будівельні машини і устаткування, вантажівки, а також будує житлові і нежитлових будівлі.

Тоді Віталій Тетяниченко пояснив суду, що підприємство з часу, коли він став секретарем міськради, вже не вело свою діяльність та не отримувало прибутку. Таким чином свою провину він не визнає.

Проте проте прокурор зазначив, що секретар міськради, в будь-якому разі, згідно Закону повинен був протягом 60 днів від призначення на посаду передати свій бізнес в управління іншій людині, але не зробив цього.

Судові засідання відкладалися 15 разів через неявку Тетяниченка та його захисника. Вони пояснювали це лікарняними та відрядженнями, проте документальних підтверджень не надавали.

“Звернення до суду ОСОБА_1 (ред. – Віталій Тетяниченко) та його захисника з клопотаннями про відкладення судового засідання з різних причин, на думку суду, мали на меті лише свідоме затягування розгляду справи та уникнення від справедливого покарання, зловживаючи при цьому своїми правами”, – йдеться у тексті постанови суду.

Відтак, суд прийняв рішення розглядати справу без Тетяниченка та його захисника.

Врахувавши всі докази прокурора, 20 травня цього року суд визнав секретаря Світловодської міськради винним у корупційному правопорушенні. Йому присудили штраф у 5 100 гривень, а також конфіскацію доходу ТОВ “Будівельна інноваційна компанія” за період з 30 січня 2021 року до моменту набуття законної сили постанови суду.

Відтак, вже під час сьогоднішнього сесійного засідання Світловодської міськради, депутати самі ініціювали звільнення Тетяниченка. При винесенні питання на розгляд, 18 депутатів проголосували “за”, що становить більшість голосів і відповідно вважається, що рішення прийнято.

Фото: “Світловодськ”

Останні новини по темі
Як діяти в критичних ситуаціях: кропивничан запрошують на навчання домедичної допомоги
domedi4na dopomoga
IMG 20210915 142634 1
Рослини й меблі: як можуть виглядати балкони у Кропивницькому
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024