У Кропивницькому планують “декомунізувати” список Почесних громадян міста

09:35, 16 Листопада, 2022

 

У Кропивницькій міській раді планують внести зміни до Положення про присвоєння звання “Почесний громадянин”, які б дозволили і позбавляти такого статусу.

 

Провести «декомунізацію» переліку Почесних громадян міста Кропивницького запропонувала депутатка Валентина Яремчук під час засідання сесії 15 листопада, повідомили у пресслужбі міськради.

Крім того, пропонується внести і такі зміни, що дозволять враховувати думки громади при визначенні претендентів на звання Почесного громадянина міста.

Депутати міськради 32-ма голосами підтримали запит.

Відтак, серед сорока «Почесних громадян» можна побачити такі постаті, яких в рамках деросіянізації та декомунізації, можуть позбавити статусу:

 • Почесний громадянин міста (1969) Конєв Іван Степанович – радянський воєначальник, маршал Радянського Союзу, двічі Герой Радянського Союзу. Керував придушенням народного повстання в Угорщині (1956), був одним з головних лідерів руху «сталіністів». Член ЦК КПРС (1952—1973). Депутат Верховної Ради СРСР 1—8-го скликань.
  Підпадає під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (рекомендації Українського інституту національної пам`яті).
  Відповідно до розпорядження Кіровоградського міського голови від 19 лютого 2016 року вулицю Маршала Конєва перейменована на вулицю Юрія Коваленка.
 • Почесний громадянин міста (1973) Родимцев Олександр Ілліч — радянський воєначальник, генерал-полковник (1961), двічі Герой Радянського Союзу (1937, 1945).
  Брав участь у вторгненні СРСР до Польщі (1939). У 1940 брав активну участь в агресії СРСР до Фінляндії. Обирався депутатом Верховної Ради СРСР 2-3 скликання.
  Фактично підпадає під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» через те, що обіймав керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР та інших союзних або автономних радянських республік (Верховна Рада СРСР, Верховна Рада РРФСР, Міністерство оборони СРСР).
  Відповідно до рішення Кропивницької міської ради від 12 травня 2022 року вулиця Генерала Родимцева перейменована на вулицю Героїв Маріуполя.
 • Почесний громадянин міста (1969) Жадов Олексій Семенович — радянський військовий діяч, генерал армії, Герой Радянського Союзу. Із 1946 року заступник Головнокомандувача Сухопутних військ, потім начальник військової академії імені Фрунзе. Головнокомандувач Центральної групи військ (Австрія, Угорщина). Заступник та перший заступник головнокомандувача Сухопутних військ. Перший заступник головного інспектора міністерства оборони СРСР.
  Із 1919 року в робітничо-селянській червоній армії. Воював в Україні, Білорусі та Середній Азії проти представників національно-визвольних рухів. Депутат Верховної ради СРСР 2-го скликання та 6-7 скликань.
  Фактично підпадає під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» через те, що обіймав керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР та інших союзних або автономних радянських республік (Верховна Рада СРСР, Верховна Рада РРФСР, Міністерство оборони СРСР).

Нагадаємо, у Кропивницькому під час сесії затвердили проєкт рішення щодо перейменування понад 50-х вулиць, провулкуів та тупиків.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому ймовірно п’яна водійка протаранила три припарковані автівки (ФОТО)
DTP1
elektro
На Кіровоградщині вводять погодинні відключення електрики – графік
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024