Правильність написання назв вулиць Кіровограда визначать філологи

15:22, 07 Травня, 2012

Як повідомляє сайт Кіровоградської міської ради, 3 травня під головуванням її секретаря Ігоря Волкова відбулося засідання міської топонімічної комісії.

Комісія розглянула питання щодо підготовки проекту концепції топонімічної політики в місті Кіровограді та вирішила взяти до відома всі пропозиції, що надійшли на її адресу, вивчити їх та розглянути на своєму найближчому засіданні.

Члени комісії також взяли до відома звернення Деренюги Г.Л. щодо прискорення перейменування міста Кіровоград в Єлисаветград, звернення гр. Добрової Р.А. щодо перейменування вулиць міста, та звернення гр. Мумиги М.В. щодо перейменування вулиці Калініна на вулицю родини Шульгиних та вулиці Фрунзе на вулицю Євгена Чикаленка.

Щодо звернення ініціативної групи з приводу спорудження меморіалу Пам’яті жертв Голодомору, комісія вирішила звернутися до відділу охорони культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації щодо можливості встановлення пам’ятника жертвам Голодомору на території Фортечних валів.

Під час засідання було погоджено депутатське звернення депутата міської ради Вадима Дриги та звернення директора ЗОШ № 33 щодо встановлення меморіальної дошки Микитенку І.К. на приміщенні школи за умови надання проекту та ескізу дошки.

Розглянувши звернення гр. Шевченко І.А. щодо встановлення меморіальної дошки Ткаченку І.Г. на будівлі КДПУ ім. В.Винниченка, комісія вирішила звернутися з цього питання до ректора Кіровоградського педагогічного університету імені В.Винниченка.

Члени комісії були одностайними при розгляді питання визначення назви площі та скверу, прилеглих до Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького. Комісія вирішила рекомендувати виконавчому комітету Кіровоградської міської ради присвоїти цій території назву площа Театральна;

Окрім того, з ініціативи голови комісії Ігоря Волкова, вирішено звернутися до ректора Кіровоградського педагогічного університету імені В.Винниченка щодо здійснення філологічної експертизи та надання довідки про написання назв вулиць міста Кіровограда відповідно до українського правопису.

Нагадаємо, минулої осені саме філологи стали на захист української мови від суржикового “Дворцова”,  написавши відкритого листа губернаторові, меру й голові топонімічної комісії міста Кіровограда.

“Професорсько-викладацький склад філологічного факультету КДПУ імені Володимира Винниченка та інша творча інтелігенція виступають із пропозицією відкинути назву «Дворцова», – йдеться в документі.

“Назва “Дворцова” нас не влаштовує як філологів. По-перше, це слово суржикове. Якщо російською – то “Дворцовая”, українською – “Палацова”, адже вулицю було названо на честь не власної назви на зразок імені Дворцова, Воронцова, Скворцова, а саме на честь споруди. В українській мові цю споруду називають палацом”, повідомив один з ініціаторів осіннього звернення до керівницітва області.

За матеріалами сайту  Кіровоградської міської ради

Останні новини по темі
Читайте також

На Кіровоградщині «Земельний банк» повторно виставив на аукціон свою найбільшу ділянку площею майже 4000 гектарів....

17:21, 18 Січня, 2025

На Одещині прикордонники затримали трьох чоловіків, які незаконно намагалися перетнути кордон. Серед них був житель Кіровоградщини....

16:34, 18 Січня, 2025

Петрівська громада, що на Кіровоградщині, сповістила про загибель на фронті захисника-земляка Андрія Бакуна....

16:22, 18 Січня, 2025