Доля Смолінської шахти: на Кіровоградщині розглянуть три шляхи вирішення проблеми

17:54, 16 Березня, 2023

У січні 2023 року уряд схвалив Концепцію програми зняття з експлуатації уранового об’єкта. В ній пропонується три сценарії щодо зняття Смолінської шахти з експлуатації.

 

Як повідомляє Кіровоградська військова адміністрація, опрацьовуються наступні варіанти зняття з експлуатації шахти:

  • суха консервація,
  • перепрофілювання,
  • ліквідація.

Це стало ключовою темою наради керівництва облради і ОВА, представників профільних міністерств і директорів Інгульської, Смолінської та Новокостянтинівської шахт і ДП «СхідГЗК», яка відбулася 16 березня.

«Щодо закриття Смолінської шахти, то ліквідація об’єкту – це точно не наш вибір. Ми будемо вживати усіх заходів програмного забезпечення проєкту перепрофілювання і дорозвідки родовищ», – підкреслив перший заступник начальника ОВА Павло Конопко.
У свою чергу очільник обласного департаменту інфраструктури Володимир Кондратюк запропонував задіяти інфраструктуру Смолінської шахти для розробки Полохівського та Апрелівського рудних родовищ.

В.о директора департаменту ядерної енергетики та атомної промисловості Міненерго Світлана Кульчицька підкреслила, що при прийнятт рішень треба враховувати і стан держпідприємства «Схід ГЗК», і сучасну війну з Росією.
«Рішення, які закладені в концепцію, не є вердиктом. Ми розуміємо, що можуть бути ті чи інші пропозиції», – сказала вона.
Пропозиції, напрацьовані за результатами наради, направлять до Міністерства енергетики України разом з пропозицією створити міжвідомчу робочу групу, до якої увійдуть представники обласної та Смолінської рад, а також обласної адміністрації.

Нагадаємо, що стратегію зняття з експлуатації Смолінську шахту почали розробляти у 2019 році. Тоді планувалося, що на зняття з експлуатації піде 5 років і мільярд гривень.

 

 

Останні новини по темі
Які медзаклади області можуть надавати безкоштовні послуги з реабілітації
medyky
Дві громади в жалобі: на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників (ФОТО)
Читайте також

У квітні 2024 року Знам`янський міськрайонний суд розглянув справу щодо сутички між двома патрульними поліцейськими та водієм, яка сталася на трасі поблизу Суботців. Суд визнав ...

17:24, 23 Квітня, 2024

Сьогодні, 23 квітня, Новомиргородська громада повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Руслана Руденка....

17:22, 23 Квітня, 2024

У Кропивницькому завтра, 24 квітня, відбудеться майстерклас із лемківської писанки.

17:21, 23 Квітня, 2024