Другий етап медреформи на Кіровоградщині: що може змінитися для лікарень області

11:54, 10 Травня, 2023

 Кіровоградщина подала на погодження МОЗ пропозиції щодо визначення спроможної мережі медзакладів та проєкти планів розвитку госпітальних округів.

 

Як повідомили у МОЗ такі пропозиції та проєкти до 1 травня подала кожна область. Наразі у Міністерстві вже створили та затвердили склад робочої групи з питань погодження пропозицій щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєктів планів розвитку госпітальних округів.

Що таке спроможна мережа та що зміниться після її створення

В Україні від липня минулого року ухвалили законопроєкт, згідно з яким стартував наступний етап медреформи – формування спроможної мережі лікарень.

Такі мережі будуватимуться за принципом госпітальних округів. Кожна область стане окремим госпітальним округом, який у свою чергу поділятиметься на кластери. В рамках одного госпітального округу лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.

Тобто це означає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, у загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоровʼям — пацієнт потраплятиме у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Після формування госпітальних округів, пацієнт потраплятиме саме до тієї лікарні, яка відповідає його стану та матиме все необхідне обладнання для діагностики та лікування.

У коментарі “Гречці” директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко розповів, що для лікарень зміни стосуватимуться у питанні отримання обов’язкових пакетів послуг у закладі від НСЗУ.

За словами посадовця, зараз заклади контрактують пакети послуг на свій розсуд. Після створення спроможної мережі – це буде зобов’язання мати конкретний набір пакетів.

Тобто, це повинен бути набір певних напрямів, які передбачені постановою Кабміну. Для кожного рівня ці набори вже виписані. Для прикладу, у надкластерних закладах це 28 напрямків послуг, у кластерних – 20 напрямів, а у загальних – 6.

“Фактично, для тих закладів, які ввійдуть у цю спроможну систему зміняться зобов’язання таким чином, щоб пацієнт у своєму районі міг знайти весь спектр послуг. Тобто мова йде, що сьогодні центральна районна лікарня може не брати повний спектр послуг, бо в них не вистачає чогось там – лікарів, напрямів, чи обладнання, чи ще чогось, то тепер в кожному кластері це буде. Тобто за три роки в кожному кластері з’явиться обов’язково перелік всього спектру медичної допомоги”, – пояснив очільник департаменту охорони здоров’я.

Як планують створювати спроможну мережу лікарень на Кіровоградщині

Директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко у коментарі “Гречці” розповів, як планують створювати спроможну мережу в області. При цьому він акцентував, що поки що це лише перспективний план.

Згідно перспективному плану, для створення спроможної системи медзаклади Кіровоградщини планують поділити таким чином:

Гуманітарний заклад – Центр екстреної медичної допомоги.

Надкластерних закладів планують зробити шість:

  • Кіровоградська обласна лікарня;
  • Кіровоградська обласна дитяча лікарня;
  • Обласний онкоцентр;
  • Обласний кардіоцентр;
  • Фтизіопульмонологічний центр;
  • Обласна психіатрична лікарня.

Кластерні заклади:

  • Голованівська райлікарня
  • Новоукраїнська райлікарня
  • Олександрійська лікарня. У планах поєднати Олександрійську райлікарню із міською лікарнею – цей об’єднаний заклад і пропонують зробити кластерним.
  • Три лікарні у Кропивницькому – Центральна міська лікарня, Лікарня швидкої медичної допомоги та, попередньо, створять новий заклад, поєднавши міський пологовий будинок і Кропивницьку центральну районну лікарню (Ред. – мається на увазі поєднання на юридичному рівні).

Усі інші центральні районні лікарні будуть функціонуватимуть як і раніше і відноситимуться до  загальних закладів.

В області функціонуватиме 31 Центр первинної медико-санітарної допомоги.

Проте Олег Рибальченко наголосив, що це лише перспективний план і це не означає, що саме так і буде.

“Зараз працюватимуть робочі групи при МОЗ, потім це розглядатиме МОЗ, делегація від області буде захищати свій перспективний план, тоді це повинне буде затвердити або не затвердити МОЗ, а потім вже потрібно буде створити проєкт рішення, який розглядатиме обласна рада на сесії. Лише після всіх цих процедур можна буде чітко говорити про створення запропонованої мережі”, – акцентував посадовець.

Процедура триватиме до 1 липня поточного року.

 

 

Останні новини по темі
Африканська чума свиней: у Кропивницькому районі ввели карантин (ФОТО)
343243422 288890700175178 6672706823468392223 n
Depositphotos 82105954 S
“Мистецтво вічне, життя коротке”: кропивничан запрошують на виставку
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024