У Кропивницькому створили проєкт реконструкції водомереж Нового: потрібно 390 мільйонів

17:56, 01 Червня, 2023

 

На селищі Новому планують зробити реконструкцію системи водопостачання та водовідведення. На це потрібно близько 390 мільйонів гривень.

 

Про це під час апаратної наради повідомила директорка департаменту з питань економічного розвитку Ніна Рахуба, інформує пресслужба Кропивницької міськради.

Проєкт реконструкції цієї водомережі входить до актуальних інвестиційних проєктів, які подали на залучення грошей із держбюджету.

Зокрема, за даними Ніни Рахуби, проєктами передбачається:

  • ремонт станції ІІ підйому;
  • реконструкція очисних споруд;
  • заміна 31,9 км мереж водопостачання (100 %);
  • заміна 16,7 км мереж водовідведення (100 %).

Орієнтовна загальна вартість проєктів складає майже 390 мільйонів гривень.

Зазначимо, водомережу на селищі Новому наразі обслуговує комунальне підприємство “Теплоенергетик”.

У коментарі “Гречці” директор підприємства Олександр Чельник розповів, що проєкт готував не “Теплоенергетик”. Що ж до необхідності реконструкції, то говорить, що мережі зношені, побудовані ще за радянських часів. Стаються часті пориви та аварії на мережах. Проте, за його словами, така реконструкція, якщо й буде, то може затягнутися на роки, оскільки протяжність мереж велика, а зношеність значна – замінювати потрібно фактично все.

За його словами, наразі воду для селища видобувають із свердловини у Катеринівці. Потім 6 кілометрів вона йде до Нового на станцію другого підйому. Там відбувається очищення і знезараження цієї води, яку добули із-під землі з глибин там майже 30 метрів. Потім ця вода подається на мешканцям селища. Але у зв’язку зі змінами санітарних норм ця вода із свердловини по такому показнику як залізо вже не відповідає нормам. Тому було прийнято рішення, щоб воду на селище подавало із Дніпра обласне водопостачальне підприємство “Дніпро-Кіровоград”

Очікується, що невдовзі мережі перейдуть на його баланс.

“З метою більш стабільного та більш надійного водопостачання мешканців селища 6 років тому було прийнято рішення сесій міської і обласної рад про будівництво водогону і підключення селища Нового до водопостачання Дніпровською водою. Але поки була пауза у виконанні цього рішення”, – зазначив Олександр Чельник.

Наразі ж “Дніпро-Кіровоград” завершує виготовлення проєктів по будівництву водогону та подачу води на селище по програмі міжнародної технічної допомоги. Допомагатиме будувати водогін міжнародна організація ЮНІСЕФ, на що виділили 20 мільйонів гривень.

Проте це мова йде саме про будівництво водогону від “Дніпро-Кіровоград” і з’єднання мереж.
Реконструкція ж мереж на селищі, про яку йде мова в рамках інвестиційних проєктів, то  окреме питання.

 

Останні новини по темі
До Дня дітей: кропивничани розповіли, що побажали би собі у дитинстві (ВІДЕО)
dutunstvo blic
DSC 0607
У Кропивницькому погасили випуск марок «Діти Перемоги малюють Україну майбутнього»
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024