Обов’язкова для держслужбовців та кіно: про що законопроєкт щодо англійської мови від Зеленського

17:55, 29 Червня, 2023

 

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про застосування англійської мови в Україні, поданий президентом. У ньому передбачається, серед іншого, що англомовні фільми у кінотеатрах транслюватимуться мовою оригіналу, а державні службовці певних категорій повинні будуть володіти, окрім державної, ще й англійською.

Які ще вимоги прописані у законопроєкті та коли за нього голосуватимуть – розбиралася «Гречка».

Законопроєкт № 9432 «Про застосування англійської мови в Україні» зареєстрували у Верховній Раді 28 червня 2023 року, а його ініціатором є президент Володимир Зеленський. У проєкті визначається, що його метою є використання англійської як однієї з мов міжнародного спілкування на всій території України.

«Жодне з положень цього закону не тлумачиться як таке, що спрямоване на звуження сфери функціонування і застосування української мови як державної, а також використання мов корінних народів та національних менших України», – йдеться у проєкті.

У документі перераховані особи, які зобов’язані володіти англійською мовою – проте із поміткою, що ця вимога не може застосовуватися під час мобілізації та воєнного стану. До таких осіб зокрема належать:

  • держслужбовці категорії А, певний перелік держслужбовців категорії Б та В.
  • голови місцевих держадміністрацій та їхні заступники,
  • офіцери, які служать за контрактом,
  • поліцейські,
  • прокурори.

Сайти органів місцевого самоврядування та державних повинні будуть мати, окрім української, англійську версію тексту.

Також у проєкті закону описані вимоги до функціонування англійської у сфері освіти, охорони здоров’я тощо. Та найбільше дискусій наразі викликав пункт у розділі про англійську у сфері культури, а саме її функціонування в кінопрокаті.

«Іноземні фільми, мовою оригіналу яких є англійська, демонструється у кіновидовищних закладах мовою оригіналу із субтитруванням державною мовою. Частка таких фільмів у 2025 році становить 50%, у 2026 – 60%, з 2027 року – 100%», – пропонується у проєкті.

Цей пункт у законопроєкті прокоментував народний депутат Володимир В’ятрович на своїй сторінці у Facebook. Він зауважив, що близько 90% фільмів в кінопрокаті є англомовними в оригіналі, тому у разі ухвалення законопроєкту українське кінодублювання як галузь буде знищена.

«Якщо досі кінотеатри були місцем, що робили українську мову модною й популярною для мільйонів людей, то тоді почути рідну мову в кіно українці зможуть хіба що на фільмах вітчизняного виробництва. Вивчати англійську мову важливо, а витіснення української цьому не допоможе», – написав нардеп.

Станом на 29 червня законопроєкт «Про застосування англійської мови в Україні» передано на розгляд комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Згодом документ має пройти ще 12 парламентських комітетів, які можуть вносити правки і зауваження до нього, або ж взагалі його не ухвалити до голосування. Лише після проходження всіх комітетів законопроєкт з відповідними правками може бути винесений на голосування до Верховної Ради.

 Раніше «Гречка» пояснювала, про що скандальний законопроєкт, яким пропонується ввести кримінальне покарання за створення та продаж фейкових акаунтів.

 

Останні новини по темі
Навіки в строю: п’ять громад Кіровоградщини повідомили про загибель бійців (ФОТО)
2
photo 5256136438490188765 y
Гордість міста: у Кропивницькому вручили медалі випускникам (ФОТО)
Читайте також

На Кіровоградщині у Компаніївській гімназії побудують погріб за понад 1,4 мільйона гривень. Замовники будівництва говорять, що він буде й укриттям для школярів. Погріб також буд...

14:30, 24 Червня, 2024

74-річний Микола з Одеси подорожує Україною, цього року вже вдруге він має намір подолати відстань у понад 1,5 тисячі кілометрів. Крокує дідусь країною пішки, котячи велосипед з...

13:46, 24 Червня, 2024

Суддю Кропивницького апеляційного суду Володимира Гончара, підозрюваного у хабарництві, відсторонили від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої Дисциплінарної палати В...

13:07, 24 Червня, 2024