Хочуть поставити нову людину: директор театру у Кропивницькому заявив про тиск облради (ФОТО)

13:46, 28 Липня, 2023

Директор академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького В’ячеслав Вандрашек заявив, що його планують звільнити з займаної посади.

 

Окрім того, він зазначив, що понад місяць з боку Кіровоградської обласної ради відчуває тиск. Про це він зазначив під час своєї прес конференції в театрі, передає журналістка “Гречки”. 

На посаду директора театру імені Кропивницького херсонця В’ячеслава Вандрашека призначив у грудні 2022 голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга. Тоді конкурсу не проводили відповідно до частин 5-7 статті 10 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, згідно із яким керівників можна призначати без конкурсу. 

25 квітня 2023 року Сергія Шульгу звільнили з посади голови облради та натомість обрали Юрія Дрозда.

За словами В’ячеслава Вандрашека, 7 червня йому подзвонили з облради і сказали підійти на розмову до Кіровоградської обласної ради, де згодом йому повідомили про те, що він має піти з посади.

Журналісти уточнили, хто саме телефонував і до кого на зустріч він ходив, проте наразі він відмовляється називати імена і прізвища.

Копія Для маркування Прямокутник 52

“Сказали: “Ти не наш, тобі треба йти. Ти- людина Шульги!”. Насправді ж, я про Шульгу нічого не знав до приїзду у Кропивницький. Коли я приїхав вперше в це місто ознайомитись із контрактом, вперше його побачив і потім тричі бачив серед глядачів в театрі. Я – людина театру, тому і приїхав сюди працювати”, – підкреслив В’ячеслав Вандрашек.

Каже, на наступному тижні спільно з колективом театру планує мітингувати проти свого звільнення під облрадою..

“Якщо вихід до обласної ради не спрацює, буде звернення до Національної спілки театральних діячів, директорів всіх театрів України, інших можливих установ задля їхньої підтримки. Я візьму плакат з театру корифеїв, стоятиму день і ніч на Банковій, щоб на мене звернули увагу”, – підкреслив В’ячеслав Вандрашек.

За його словами, наразі він консультується з юристами, оскільки згідно із законодавством його контракт діє до кінця воєнного стану. Він написав відкриті листи до СБУ, Кіровоградської обласної ради щодо підстав і законності для його звільнення.

“Гречка” звернулась за коментарем до голови Кіровоградської обласної ради Юрія Дрозда. Він зазначив, що керівники комунальних підприємств, закладів і установ спільної власності області мають бути призначені за результатами конкурсів та голосування на сесії обласної ради.

“Цю позицію декларував ще перед обранням мене головою. Це стосується не лише театру, в якому, до речі, також оголошують конкурси на посади, і в цьому вбачаємо лише позитив, а й решти закладів. Наразі постійна комісія з питань власності рекомендувала проведення конкурсів на посади керівників семи закладів. Ще раз наголошую, одноосібне призначення будь кого – це не про обласну раду”, – зазначив Юрій Дрозд

Він зазначив, що до конкурсних комісій будуть включені громадськість і трудовий колектив. При цьому учасник конкурсу має презентувати свою програму розвитку тієї чи іншої комунальної установи, презентувати своє бачення управління.

Комісію формуватимуть після оголошення конкурсу, про який мають повідомити в прес службі Кіровоградської облради додатково.

Копія Для маркування Прямокутник 49

Копія Для маркування Прямокутник 51 copy copy copy copy

Копія Для маркування Прямокутник 50 copy copy

 

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині сталася ДТП: є травмовані (ФОТО)
msg 1861636052 36143
shablon sajt 2 2
“Я за мир”: у Кропивницькому взяли під варту ймовірного “коригувальника”
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024