Платили самі? Чому на Кіровоградщині не всім педагогам профінансували медогляд
На Кіровоградщині вчителі деяких навчальних закладів перед початком навчального року повідомляли, що їм довелося самим платити за обов`язковий щорічний медогляд.
Згідно з підрахунками, які оприлюднили на Facebook-сторінці спільноти «Кропивницький Live», приблизна вартість проходження медогляду цьогоріч склала близько 2000 гривень.
Директорка департаменту освіти Кіровоградської ОВА Ельза Лещенко, сьогодні, 5 вересня, під час пресбрифінгу розповіла, що медогляди вчителям і вчителькам, згідно із законодавством, фінансують органи місцевого самоврядування, на балансі яких перебуває заклад. Тобто якщо школа належить міськраді чи сільській раді, то фінансування відбувається із цих бюджетів.
За словами посадовиці, цьогоріч дійсно не фінасували медогляди працівникам і працівницям шкіл-інтернатів, які в підпорядкуванні обласної ради. При цьому вона пояснила, що їхня зарплатня, крім складників педагогічної зарплати звичайних навчальних закладів, має доплату у 20-25% через специфіку роботи в таких інтернатах.
“Орієнтовно скажу, що педагог школи-інтернату у середньому за рік отримує на 32 тисячі гривень більше, ніж педагог у звичайній школі. Але от-така ситуація склалася, що нам не виділили гроші на те, щоб оплатити медоляд працвникам цих закладів. Ми будемо робити все можливе, щоб надалі уникати таких ситуацій. Можливо економитимемо на якихось інших пунктах витрат. Одним словом, будемо шукати шляхи вирішення”, – пояснила Ельза Лещенко.
При цьому очільниця департаменту освіти зазначила, що загалом у школах області працюють близько 18 тисяч педагогів та педагогинь. Більшість територіальних громад, за її інформацією, оплатили вчителям і вчителькам підпорядкованих закладів медогляд.
Нагадаємо, на Кіровоградщині протягом цього тижня 16 шкіл навчатимуться виключно онлайн.