Яку допомогу надає Центр запобігання та протидії насильству у Кропивницькому (КОНТАКТИ)

11:27, 20 Вересня, 2023

 У Кропивницькому запрацювали чотири підрозділи міського Центру запобігання та протидії насильству, який надає допомогу людям, які зазнали домашнього та гендерно зумовленого насильства.

Про це повідомила директорка Центру Тетяна Крамаренко, передає кореспондентка «Гречки». Установа має чотири підрозділи:

  • мобільну бригаду,
  • притулок для жінок, які зазнали насильства,
  • денний центр соціально-психологічної допомоги,
  • цілодобова служба «Телефон довіри».

У міській службі «Телефон довіри» працюють психологи: вони консультують людей, які зазнали насильства, і за потреби перенаправляють у відповідні служби (притулок, денний центр до нацполіції, викликають бригаду тощо).

«До телефону довіри можуть звернутися всі постраждалі, незалежно від віку, статі та місця реєстрації», – уточнила Тетяна Крамаренко.

Звернутися до «Телефону довіри» можна цілодобово за номером +38050-577-43-60.

У Кропивницькому діють дві мобільні бригади від Центру запобігання та протидії насильству. Така бригада складається з водія, соціального працівника і психолога. Вони виїжджають як за викликом про домашнє насильство, так і за графіком відвідують родини, у яких були зафіксовані випадки насильства. Працює бригада з 14:00 до 22:00 п’ять днів на тиждень.

«Бригада має два вихідних на тиждень, але це не у суботу на неділю. Адже найчастіше випадки насильства трапляються саме у вихідні чи святкові дні, у вечірній час», – зазначила директорка Центру.

Також у Кропивницькому по вулиці Шатила, 12 діє денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою. Сюди можуть потрапити постраждалі як за особистим зверненням, так і за направленням від «телефону довіри» чи мобільної бригади. Як розповіла заступниця начальника міського департаменту соціальної політики Оленою Костенко, денний центр має кризову кімнату, тут можуть на короткострокове або цілодобове перебування розмістити п’ять жінок з дітьми. Він працює з 7 серпня, проте його планують розширити.

«Ми отримали 3,5 мільйона гривень державної субвенції на цей центр. За ці кошти ми проведемо капітальний ремонт до кінця цього року», – розповіла посадовиця.

У кризовій кімнаті денного центру можуть короткострокового або цілодобово перебувати одночасно 5 жінок, а також їхні діти. Тут постраждалі від насильства можуть отримати психологічну, соціальну та первинну правову допомогу. Термін перебування у кризовій кімнаті – до 20 діб.

Денний центр працює у будні дні з 8:00 до 17:15 (у п’ятницю – до 16:00), обідня перерва – з 12:00 до 13:00. Контактний телефон: +38066-866-55-12.

«Постраждалу можемо перенаправити у притулок, якщо є потреба у більш довгостроковому прихистку», – зазначила директорка Центру Тетяна Крамаренко.

Адреса притулку для постраждалих від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі у Кропивницькому не розголошується заради безпеки. Тут є все необхідне для проживання жінок, а також жінок з дітьми: 21 спальне місце, кухня, санвузли. У притулку є соціальний працівник і психолог. Перебування є безкоштовним, і може тривати від трьох до шести місяців. Єдине, що не забезпечується – це харчування.

«Притулок лише для жінок і їхніх дітей віком до 18 років, адже за законом перебування у притулку людей різної статі заборонене. А переважна більшість людей, які зазнають насильства, є жінки», – зауважила Тетяна Крамаренко.

 За словами директорки Центру, до притулку щодо прихистку вже звернулися шість жінок, чотири з яких вже виїхали.

«Ми будемо раді, якщо у жінок справді все налагодилося. Та за статистикою, постраждалим від домашнього насильства доводиться через деякий час знову звертатися за допомогою. Тому окрім власне допомги, ми проводитимемо інформаціну роботу з населенням: тренінги, семінари тощо», – додала директорка.

У Кропивницькому скеровувати постраждалих від домашнього чи гендерно зумовленого насильства до міського притулку чи денного центру також можуть фахівці департаменту соціальної політики та виконавчих органів Кропивницької міської ради, Національної поліції.

«Кількість випадків домашнього насильства продовжує зростати під час повномасштабної війни. Так, у Кропивницькому у 2022 році було зафіксовано загалом 1470 випадків, а за неповні 9 місяців цього року – 1555 випадків», – розповіла Олена Костенко.

За інформацією Програми розвитку ООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів людей. У 80% це насильство чоловіків щодо жінок. тому притулок і денний центр з кризовою кімнатою у Кропивницькому розрахований саме для жінок і дітей.

Проте чоловіки також можуть зазнавати домашнього насильства. Вони можуть звернутися за допомогою на номер міської служби «Телефон довіри» (050-577-43-60) або на національну Гарячу лінію для психологічної підтримки чоловіків (безкоштовно, анонімно, цілодобово): 067-752-23-45, короткий номер 23-45.

Нагадаємо, що Центр запобігання та протидії насильству у Кропивницький створений за фінансової допомоги UNFPA (Фонду ООН в галузі народонаселення).

Як раніше повідомляла «Гречка», на Кіровоградщині розробити чат-бот «СкладнеПросто», який містить поради і пояснення щодо домашнього, гендерно зумовленого насильства, аб’юзу, а також корисні контакти для жителів області.

Останні новини по темі
Читайте також

У перші дні зими в обласній бібліотеці імені Д. Чижевського відбувся концерт фольклорного ансамблю студентів Кропивницького музичного фахового коледжу. Концерт присвятили зимово...

15:06, 8 Грудня, 2024

Волонтерки етнографічного проєкту «Баба Єлька», які досліджують фольклор та історію Кіровоградщини, створили відеодобірку колядок, записаних під час експедицій....

14:17, 8 Грудня, 2024

Кропивницька плавчиня Владислава Головко виборола титул абсолютної чемпіонки України та виборола дві золоті медалі на дистанції 200 метрів брасом....

11:18, 8 Грудня, 2024