Зв’язків з російськими імператорами не виявили: міськрада закликала не перейменовувати Олександрію

09:51, 04 Жовтня, 2023

 Олександрійська міська рада звернулася до Українського інституту пам’яті із закликом зберегти назву міста – стверджують, що не знайшли підтверджень, що місто названо на честь російського імператора..

Про це на своїй сторінці написав голова Олександрійської громади Сергій Кузьменко. Він стверджує, що фахівці протягом двох місяців шукали доказів, начебто Олександрія в Кіровоградській області названа на честь російського імператора, проте не знайшли.

 «Наявні офіційні документи ХVІІІ-ХІХ століття не містять доказів найменування Олександрії на честь членів родини російських імператорів. Відтак міська рада та громада міста вважають, що назва населеного пункту має бути збережена», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що у серпні 2023 року Український інститут нацпамʼяті опублікував список назв населених пунктів, які містять у собі російську імперську політику. У списку 11 сіл і міст Кіровоградщини, серед яких Олександрія.

«Звертаємось до Українського інституту національної пам’яті з проханням зберегти історичну назву міста Олександрії. А також вилучити Олександрію з переліку населених пунктів, назви яких містять російську імперську символіку», – додав Сергій Кузьменко.

Як раніше повідомляла «Гречка», Олександрійська міськрада створила онлайн-опитування щодо перейменування міста.

 Чому перейменування вулиць та інших топонімів, пов’язаних із Радянським союзом та Російською імперією є на часі – можна послухати у подкасті «Гречки» «Перейменовано у Кропивницькому» за посиланням.

Останні новини по темі
Вибухотехніки Кіровоградщини розміновують деокуповані території Херсонщини (ФОТО)
651bfb7965afc672099036
rubalka richka copy copy copy
Вимагав “абонплату” за вилов риби: на Кіровоградщині оштрафували рибінспектора
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024