Безоплатне протезування: як отримати заміну суглоба на Кіровоградщині

10:00, 01 Листопада, 2023

Операції із заміни суглобів в Україні проводять безоплатно для пацієнтів всіх категорій. Пояснюємо, як отримати заміну суглоба безоплатно на Кіровоградщині.

Протези суглобів в Україні закупає за кошти держбюджету державне підприємство “Медичні закупівлі України”, тож громадяни можуть отримати їх безоплатно. Про це розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Кіровоградщини Олег Рибальченко сьогодні,1 листопада, під час пресбрифінгу, передає кореспондентка “Гречки”.

Він пояснив, що наразі в області формують списки потреб у протезах суглобів, щоб передати їх до держпідприємства “Медичні закупівлі України”, яке почало тендер на закупівлі на наступний рік, які формують відповідно до запитів з областей.

“Зараз ми збираємо реєстр потреб жителів області – адже протези різняться за розміром, функціями, матеріалом і підбираються індивідуально”, – пояснив посадовець.

Відповідно до поданих потреб держпідприємство закупить протези суглобів необхідної конфігурації і безоплатно передасть у відповідний медзаклад. Перебування на стаціонарі під час операції ж оплачується коштом держбюджету через Національну службу здоров’я України.

“За минулий рік на Кіровоградщині провели 280 операцій із заміни суглобів на протезні, проте лише половина з них були безоплатними для пацієнтів. Тому ми закликаємо громадян, які потребують заміни суглобів, допомогти нам сформувати реєстр потреб, щоб отримати необхідну операцію безплатно”, – закликав Олег Рибальченко.

Цей реєстр формують на рівні Кіровоградської обласної лікарні. Щоб потрапити у реєстр, слід звернутися до сімейного лікаря, щоб отримати направлення до спеціаліста – травматолога, або ж одразу до свого лікуючого травматолога, якщо йдеться про хронічне захворювання.

“Показання для операції із заміни – це або складні стадії хронічних хвороб, або травматичні випадки. Також лікар зважує супутні хвороби, протипоказання і ризики хірургічного втручання”, – зауважив директор департаменту.

Лікар має визначити, чи є показання для операції із заміни суглоба і направить до обласної лікарні. Тут фахівці або призначать операцію на найближчий час, якщо відповідний протез є у наявності, або занесе у реєстр потребу у суглобі певної конфігурації, який закупить і передасть держпідприємство.

“У цьому році ми маємо в наявності ті протези суглобів, які замовляли раніше. Ті протези, які ми надамо у списку потреб на наступний рік, область отримає орієнтовно у першому кварталі 2024 року”, – сказав Олег Рибальченко.

Останні новини по темі

Кропивничан запрошують на воєнний фільм “Бачення метелика”: як доєднатись

В пам’ять про сина: у Знам’янці мати полеглого захисника встановила спортмайданчик

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023