Залежить від рішення лікарів: в ОВА розповіли про подальшу роботу Олександрійського онкодиспансеру

15:41, 04 Листопада, 2023

Кіровоградська обласна рада ухвалила рішення приєднати Олександрійський онкодиспансер до психіатричної лікарні. В обласній військовій адміністрації пояснили причини реорганізації та чи буде скорочення персоналу внаслідок об’єднання.

Умовне фото

Нагадаємо, що Кіровоградська обласна рада на сесії 6 жовтня затвердила реорганізацію низки підприємств, які перебувають у комунальній власності. Зокрема Олександрійський онкологічний диспансер приєднують до Олександрійської психіатричної лікарні.

Як пояснив керівник департаменту охорони здоровʼя Кіровоградської обласної військової адміністрації Олег Рибальченко під час брифінгу, таке рішення було мотивовано проблемою з фінансуванням медзакладу за контрактами з Національною службою здоров’я України. За словами посадовця, станом на початок 2023 року диспансер мав чотири пакети послуг, законтрактованих з НСЗУ, серед яких стаціонарна допомога з хірургічним втручанням, амбулаторно-медична допомога.

«Весь цей час в диспансері 65 людей персоналу, з них п’ять лікарів на повній зайнятості. Вони контрактують з НСЗУ пакет послуг, за яким у них має бути 8 лікарів будь-якого профілю», – пояснив він.

Посадовець зазначив, що після першого кварталу року надходження від НСЗУ зменшується через кількість людей, які звертаються в заклад. Адже НСЗУ компенсує медзакладам саме ті послуги, які були надані пацієнтам. Відповідно обласний департамент звернув увагу керівництва диспансеру, що кількість працівників має бути адаптована відповідно до фінансування. Вже за підсумками півріччя виявилося, що заклад декілька місяців не отримував надходжень від НСЗУ через невідповідність поданих даних.

«Диспансер не отримує фінансування через те, що там нікому лікувати людей. І пацієнтів теж досить мало, що видно по електронній системі охорони здоров’я – тобто умовно на 30 ліжок стаціонару більше десяти людей ніколи в цьому році не було. Тому ми звернулися до власника з вимогою негайно відреагувати, оскільки продовжується нарахування зарплат, а працівники по факту не працюють, адже пацієнтів немає. Пацієнтів немає, тому що немає фінансування від НСЗУ, а отже за всі послуги їм доводиться платити з власних кишень», – розповів Олег Рибальченко.

Щоб диспансер мав відповідну кількість лікарів для подальшого фінансування від НСЗУ, на обласній сесії ухвалили рішення про приєднання до Олександрійської психіатричної лікарні. Посадовець підкреслив, що це було технічне рішення задля того, щоб у мед закладі нараховувалося достатньо лікарів. І хоч процес реорганізації компенсується  з обласного бюджету, проте проблеми заборгованості по зарплаті лікарям за декілька місяців має власне керівництво онкодиспансеру.

«Ситуація дуже складна в закладі, оскільки частина лікарів зараз перейдуть за власним бажанням до міських закладів Олександрії – і це теж буде впливати на контрактування пакетів послуг і кількість пацієнтів. Тобто якщо лікарі підуть, їхня кількість не відповідатиме вимогам контактування НСЗУ і установа може зайти в критичну історію, коли пакети не відновляться, бо немає лікарів, немає пацієнтів, яких задекларували б і за надання послуг яким отримали б відшкодування від НСЗУ», – пояснив він.

Олег Рибальченко додав, що ситуація визначиться в найближчий місяць в залежності від рішення власне лікарів диспансеру – чи вони залишаться працювати там, чи перейдуть на роботу в інші місцеві медичні заклади.

«Всі попереджені про скорочення, а далі від шляху, який обере кожен працівник закладу, буде й вирішена остаточна структура закладу. Наша ціль – максимально зберегти послуги для місцевих жителів. Тобто щоб, наприклад, та ж мастопатія була доступна або в об’єднаному закладі на базі психіатричної лікарні, яка матиме онкологічний підрозділ, або на базі міських медзакладів. Тобто доступ пацієнту до лікаря відповідного фаху збережеться», – додав він.

Як раніше повідомляла «Гречка», Міністерство охорони здоров’я затвердило спроможну мережу медзакладів для Кіровоградщини, до якої увійшли 6 надкластерних, 5 кластерних та 17 загальних лікарень.

Останні новини по темі
«Памʼятати, жити, боротися»: у музей у Кропивницькому передали пам’ятну футболку загиблого захисника
За донат на ЗСУ: у Кропивницькому запрошують на благодійну екскурсію старим містом
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024