У Кропивницькому за ремонт приміщень у будівлі облради можуть переплатити 220 тисяч

12:01, 10 Листопада, 2023

Кіровоградська облрада може переплатити на ремонті приміщень власної адмінбудівлі. У кошторисі, запропонованому підрядником, виявили низку можливих переплат.

За результатами проведених відкритих торгів КП по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради визначилось з підрядником, що проведе капітальний ремонт кількох приміщень в центральній адмінбудівлі ради, пишуть “Наші гроші”.

Мова йде про кабінет № 34 на ІІІ поверсі та сім підвальних приміщень у будівлі за адресою площа Героїв Майдану, 1 у Кропивницькому. При очікуваній вартості замовлення в 3,3 мільйона гривень перемогу на тендері вибороло ТОВ “Підприємство “Арталекс”, що зголосилось провести ремонт за 3,23 мільйона. Відповідний договір сторони підписали 7 листопада.

“Арталекс” Ольги та Олександра Сипливців було не єдиним учасником, що зацікавився замовленням. Дещо дорожчу пропозицію – 3,26 на аукціоні запропонувало ПП “Кабекслайн” кропивницького підприємця Леоніда Федоренка.

Тендерною документацією замовник передбачив, що до кінця поточного року підрядник має провести заміну вікон та дверей, демонтувати фанерну обшивку стін та облаштувати гіпсокартонну, встановити каркасну підвісну стелю, перестелити підлогове покриття, змонтувати вентиляцію та освітлення, замінити трубопровід і багато іншого. Для виконання замовлення фірма мала надати підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт, а також наявність працівників відповідної кваліфікації у кількості не менше 8 штатних одиниць.

Робочий проєкт ремонту та розрахунок очікуваної вартості замовлення для комунальників проводило одеське ТОВ “Албатек ЮА”, що було створено у грудні 2020-го року. Власником та керівником підприємства вказаний Олександр Чернега.

“Наші гроші” проаналізували кошторис запропонований переможцем торгів ТОВ “Підприємство “Арталекс” та виявили ряд потенційних переплат. Зокрема гідроізоляційна суміш Ceresit CR 65 в кошторисі записана за ціною 42,28 грн/кг. А от в далеко не найдешевшому “Епіцентрі” 25,16 грн/кг. Переплата – 23,12 тис грн.

В тому ж таки “Епіцентрі” знайшли і радіатор біметалевий Alustal 500/100, на 8 секцій. Ціна – 6,4 тисяч за одиницю. В кошторисі такі записані з ціною 7,65 та 9,6 тисяч гривень. Враховуючи, що їх для ремонту потрібно всього 5 це ще 12,1 тисяч потенційної переплати.

І це не останні приклади. Гіпсокартон стіновий 12.5 мм KNAUF, кошторисна ціна – 189,2 грн/м2, ринкова – 137 грн/м2. Переплата 16,09 тисяч гривень.

Дисперсія полівінілацетатна непластифікована, а простіше кажучи емульсійний клей, відповідно до кошториса коштує 239,21 грн/кг, а в інтернет-магазинах – 107 грн/кг, тож це ще 38,41 тисяч гривень зайво витрачених коштів.

Є розбіжності й у цінах на обладнання. Проєктор ASUS A1 (90LJ00G0-B00270) купити планують за 63,98 тисяч гривень. В мережі його можна знайти за 40 тисяч гривень. Різниця в ціні на припливно-витяжну установку з рекуператором ВУТ 550 ПБЕ ЕС ще більша. В кошторисі обладнання коштує майже 120 тис грн, а от в інтернет-магазинах – 85,3 тис грн. На схожу установку ВУТ 900 ПЕ ЕС заклали 185 тисяч, при наявних пропозиціях в 113,4 тисяч гривень.

Лише на згаданих вище семи позиціях КП по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради може переплатити зайвих 220 тисяч гривень, а це майже 7% від загальної вартості замовлення.

Варто зауважити, що на початку листопада на цю закупівлю звернули увагу місцеві лідери громадських думок. Громадськість висловлювала незадоволення фактом проведення ремонтних робіт та вказувала на їхню недоцільність в даний час.

Останні новини по темі
Смертельна ДТП: ексочільника Кіровоградщини відправили під домашній арешт
На Кіровоградщині не розминулися шкільний автобус та легковик: є травмовані
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024