Авіамеханік вертольотів-ухилянт: на Кіровоградщині винесли вирок місцевому жителю

14:27, 08 Квітня, 2024

У Світловодську суд виніс вирок за ухиляння від мобілізації чоловікові, який має військову кваліфікацію авіамеханіка вертольотів.

Текст вироку опублікований в Єдиному держреєстрі судових рішень, передає кореспондентка «Гречки».

В тексті судової справи зазначається, що обвинувачений є військовозобов’язаним і з 2017 року перебуває на обліку. При цьому він має звання рядового, а посадову кваліфікацію – авіамеханік вертольотів з реактивними турбогвинтовими двигунами.

Оскільки він є військовозобов’язаним, чоловік самостійно прийшов до місцевого Територіального центру комплектування 19 липня 2023 року, щоб пройти військово-лікарську комісію.

Через тиждень, 26 липня, підсудний отримав повістку про відряджання до військової частини – з попередженням про відповідальність за неявку. Проте у призначену дату він не прийшов.

Вже у суді обвинувачений свою провину визнав і розкаявся: зазначив, що не з’явився на відряджання до військової частини без поважних причин.

Його визнали винним в ухилянні під час мобілізації (стаття 336 Кримінального кодексу України).

«Призначити покарання у виді позбавлення волі строком на три роки. Звільнити від відбування покарання з випробуванням та визначити йому іспитовий строк тривалістю два роки», – йдеться у тексті вироку.

Варто зазначити, що умовний термін не скасовує військового обов’язку. Згідно із законом «Про військовий обов’язок і військову службу», на обліку військовозобов’язаних залишаються люди, які були засуджені за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі зі звільненням від відбування покарання.

Водночас людей, які вчинили тяжкий або особливо тяжкий злочин, виключають з військового обліку.

Як повідомляла «Гречка», командира однієї з військових частин Кропивницького та його заступника судитимуть за обвинуваченням у привласненні 9,7 мільйона гривень.

Останні новини по темі
У Кропивницькому районі тимчасово не працюватиме залізничний переїзд: де саме 
Спортсменка з Кіровоградщини виборола “золото” на чемпіонаті України зі скелелазіння
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024