Чому у Кропивницькому зросла квартплата: пояснює заступник міського голови

16:50, 03 Червня, 2024

 Заступник міського голови Кропивницького Олександр Вергун пояснив, чому зросли тарифи на комунальні послуги управляючих компаній.

Як повідомляє пресслужба міськради, тарифи, які діяли до 15 травня, були обʼєктом конкурсів у 2019 році й управляючі компанії заходили з такими тарифами на конкурс. 

Якщо це п’ятиповерховий будинок без ліфта, то тариф до 15 травня складав в середньому 3 гривні 50 копійок. У будинках із ліфтами – 9-ти і 10-ти поверхові будинки – тариф у середньому складав 4 гривні 50 копійок. За цей період з 2019 року неодноразово зростала мінімальна зарплата, а також зросла ціна на електроенергію, обслуговування ліфтів, димових та вентиляційних каналів, паливно-мастильні та будівельні матеріали. Зростання склало в середньому на 70%, а середньомісячна мінімальна заробітна плата майже на 92%.

– Ті тарифи, що діяли з 2019 року вже у 2021 році були неактуальними. Але це питання відкладалося, бо розуміли, що воно викличе значний резонанс. Але відкладати далі вже немає можливості, наразі виникла нагальна необхідність підняти ці тарифи, бо ж підприємства не змогли б далі функціонувати. Вже в кінці 2023 року коштів, що сплачували мешканці, не вистачало підприємствам на виплату заробітних плат, усіх обов’язкових податків, накопичилася значна заборгованість за обслуговування ліфтів, – каже посадовець.

Спочатку вирішили виділити з міського бюджету фінансову допомогу управляючим компаніями, щоб ті мали змогу погасити борги. Але тенденція нарощування боргів на початку 2024 року не зникла. 

Тому вирішили підвищувати тариф. Нині середній тариф по багатоквартирних будинках — 6-7,80 гривень, – пояснив посадовець.

Нагадаємо, минулого тижня уряд також підвищив тарифи на електропостачання.

Останні новини по темі
Кіровоградські волейболісти вибороли призове місце на чемпіонаті України
uteplenie doma
У 4,4 мільярди обійдеться модернізація теплопостачання у Кропивницькому
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024