Конфлікт щодо Алеї слави у Кропивницькому: з чим не згодні рідні полеглих

15:21, 07 Червня, 2024

У п’ятницю, 7 червня, біля Алеї слави на Далекосхідному кладовищі зустрілися родини полеглих захисників з представниками місцевої влади та підрядної фірми.

Родини полеглих висловили невдоволення тим, які вид надгробних плит планують встановити, які матеріали планують для цього використати та щодо пам’ятників на могилах.

На зустріч з родинами загиблих захисників прибув заступник голови Кропивницької міськради Олександр Вергун, передає кореспондентка «Гречки».

Нагадаємо, що згідно з проведеним тендером, реконструює сектор почесних поховань має підприємство «Єлізавета». Роботи, які за проєктом коштуватимуть 27 мільйонів гривень, тривають із зими, і завершити їх мають до 31 грудня 2024 року.

Під час зустрічі з Олександром Вергуном рідні полеглих захисників висловилися проти тих могильних плит, які планують встановити.

«Ми проти отих червоних гранітних плит: вони дешевші, але крихкі. Ми хочемо, щоб були сірі, білі або чорні, з міцнішого матеріалу, щоб потім не довелося перероблювати. І щоб надгробні плити були не 10 сантиметрів, а 20 — щоб по могилах точно не ходили», — пояснила присутня на зустрічі жінка.

Вергун Олександр біля Алеї слави
Олександр Вергун (в центрі) на зустрічі з родинами полеглих захисників. Далекосхідне кладовище, Кропивницький, 7 червня 2024.

Також присутні висловилися щодо розмірів плит та пам’ятників та переживали, чи будуть ряди могил впорядковані так, щоб вони стали рівними лініями.

«Могила шириною 90 сантиметрів, а могильна плита, на яку потім встановлюється надгробок і пам’ятник — 150 сантиметрів. Цей прозір дозволить якраз впорядкувати все так, щоб лінії могил були рівні. Загалом ми робимо паркан тут, встановлюємо ворота, меморіальну стелу, оздоблюємо доріжки між могилами та оздоблюємо підхід від зупинки до алеї слави», — пояснив представник підрядного підприємства «Єлізавета» Михайло Борщ.

Він додав, що у проєкті узгоджено, що з крупського граніту будуть робити доріжки вздовж могил на Алеї слави. До цього пропонували капустянський граніт, але передумали.

ГРАНІТ ВИДИ

Також він показав кореспондентці «Гречки» ескіз облаштування могили.

Михайло Борщ Кропивницький Єлізавета
Михайло Борщ
Ескіз могили Алеї слави

Щодо пам’ятників на могилах, то їх обіцяють зробити за погодженими з родинами ескізами, але на 10 см менше.

Як пояснила «Гречці» Анжела Кутова, проблемою є недостатнє фінансування проєкту. Її чоловік Володимир Кутовий загинув на Донеччині від ракетного обстрілу і похований на цій Алеї. За її словами, пам’ятник, за який проголосували, коштує десь 120 тисяч гривень. З місцевого ж бюджету компенсують 50 тисяч.

«І різницю людям треба докласти зі своєї кишені. Пам’ятник гарний, і от у мене є гроші докласти різницю. А у когось же немає такої суми. Тут і сироти поховані, хто ж за них заплатить? На мою думку, влада намагається коштом економії матеріалів влізти у бюджет, а ініціативна група виступає за якісні матеріали для облаштування могил, і щоб на це відповідно збільшили видатки. Тому і конфлікт», — поділилася Анжела Кутова.

Вона додала, що погодилася на поховання чоловіка саме на Алеї слави розуміючи, що відповідно його могила буде облаштована по одному зразку з іншими.

«Якби я хотіла якийсь особливий пам’ятник чи надгробок, то я поховала б його біля померлих родичів. Але я хочу, щоб не тільки рідні, а й всі інші могли вшанувати те, що він поклав життя за наш захист. Я розумію, що Алея слави має бути облаштована в єдиній композиції, але домовитись всім важко, адже у багатьох своє бачення», — додала вона.

Олександр Вергун після спілкування запропонував присутнім зустрітися у вівторок, 11 червня, у міській раді та запросити на зустріч також виробника пам’ятників, щоб разом узгодити всі суперечливі моменти.

«Гречка» слідкуватиме за розв’язанням цього питання.

Раніше «Гречка» розповідала, хто і за скільки будуватиме Алею Героїв у Гайвороні.

Останні новини по темі
Головнокомандувач ЗСУ відзначив грошовою премією зв’язківця з Кіровоградщини
Намагався дати патрульним 500 доларів хабаря: на Кіровоградщині засудили водія
Читайте також

Внаслідок ворожого мінометного обстрілу на Донеччині загинув солдат з Вільшанської громади Олександр Телешко....

18:48, 22 Червня, 2024

Кропивницький апеляційний суд виніс новий вирок водієві, який на пішохідному переході збив двох пішоходів. Внаслідок один з постраждалих загинув. Суд першої інстанції присудив в...

15:25, 22 Червня, 2024

У суботу, 22 червня, у квартирі по вулиці Великій Перспективній сталася пожежа — інформації про загиблих не надходило....

13:54, 22 Червня, 2024