На Кіровоградщині почастішали пожежі: що загрожує паліям під час війни

На Кіровоградщині порівняно з минулим роком зросла кількість пожеж. Близько 60% серед них пожежі сухостоїв, на яких цьогоріч загинула ще й людина. Рятувальники попереджають, що під час війни, підпали можуть кваліфікуватися як диверсія.
Про це повідомив виконуючий обовʼязків начальника управління ДСНС Кіровоградської області Олексій Родіонов сьогодні, 19 червня, під час пресбрифінгу, передає кореспондентка “Гречки”.
За його словами, від початку року вже зафіксували 1135 пожеж, минулого року за цей період було – 810. Серед них 673 випадків пожеж сухої рослинності та сміття, із яких 659 із причин необережного ставлення із вогнем та підпал. Є випадок, коли внаслідок пожежі очерету загинула людина.
“21 травня у селищі Листопадове Новомиргородської громади унаслідок пожежі сухої трави та очерету загинув в пенсіонер, 1948 року народження . А 10 червня біля села Ганно- Леонтовичиве Устинівської громади загорання сухої трави призвело до знищення посівів ранніх зернових на площі 1,2 гектара”, – розповів приклади наслідків таких пожеж очільник ДСНС області.
Крім того, він зауважив, що 26 травня пожежники дві доби були змушені гасити загорання смітєзвалища у Кропивницькому.
“Ліквідація тривала більше двох днів. Її наслідками стали суспільний резонанс серед населення, негативний вплив на довкілля – у повітря виділяється велика кількість токсичних речовин, забруднюється ґрунт та водойми”, – акцентував Олексій Родіонов.
Попередньою причиної цієї пожежі стало необережне поводження з вогнем. Проте розслідування цього випадку ще триває.
Серед причин виникнення таких пожеж він називає ще й недостатній рівень обізнаності людей щодо наслідків таких пожеж та відповідальності перед законом за них.
При цьому посадовець нагадав, що самовільне спалювання рослинності або її залишків згідно із законодавством тягне за собою:
- накладення штрафу від 3000 до 12 000 гривень на громадян та від 15 300 до 30 600 гривень – на посадових осіб;
- пошкодження вогнем лісів, лісосмуг та залишків на землях сільськогосподарського призначення – штраф від 91 800 до 153 000 гривень;
- якщо ті ж самі дії спричинили загибель людей , тварин або інші тяжкі наслідки – позбавлення волі від 5 до 10 років.
Загалом же він акцентував, що підпали під час дії воєнного стану можуть кваліфікуватися за ст.113 КК України “Диверсія”. Покарання за цією статтею – позбавлення волі на 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Від початку року вже оштрафували 16 жителів Кіровоградщини, в тому числі пʼятеро – за порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Сума одного такого штрафу складає 3 060 гривень.
Фото: пресслужба ДСНС області