На Кіровоградщині звільнили суддю Господарського суду: що в її декларації

15:20, 08 Липня, 2024

Вища рада правосуддя звільнила голову Господарського суду Кіровоградської області Ганну Поліщук. “Гречка” дізналася, які статки задекларувала вона у 2023 році.

Як повідомили на офіційному сайті Вищої ради правосуддя, суддю звільнили за її власним бажанням.

Безстрокова суддя

Зазначимо, що суддею Ганну Поліщук призначили у 2010 році у Господарський суд Кіровоградської області, за контрактом на п’ять років. Так як це було за часів президентства Віктора Януковича, то всі судді після закінчення контракту мали проходити співбесіду та переатестацію, щоб отримати дозвіл на судову діяльність.

З відповідним проханням про призначення її суддею безстроково Ганна Поліщук звернулася до Вищої кваліфікаційної комісії у 2016 році. Тоді з цієї співбесіди репортаж вели журналісти «Схем», передає «Радіо Свобода».

Під час переатестації Антикорупційне бюро надало членам комісії інформацію про майно Ганни Поліщук. За ті п’ять «контрактових» років на посаді судді Ганна Поліщук продала «Мазду 3» та у 2012 році придбала автомобіль «Лексус». Пояснити джерела походження коштів, за які придбала авто, вона не змогла.

Станом на той період у власності її батька було дві квартири, шість земельних ділянок та два автомобілі. У власності матері – 11 земельних ділянок та 11 авто. У власності колишньої свекрухи – 14 земельних ділянок, а у власності самої судді – один автомобіль.

Водночас з Господарського суду Кіровоградщини до комісії надіслали характеристику судді, в який зазначалося, що вона «зарекомендувала себе позитивно».

Вища кваліфікаційна комісія суддів України у 2016 році не виявила перешкод, щоб призначити Ганну Поліщук суддею безстроково. 

Квартири, готівка і земельна ділянка

Ганна Поліщук продовжила працювати у Господарському суді Кіровоградської області, а згодом його й очолила. Головуючою суддею на другий строк її обрали минулого року, а саме у червні 2023.

Згідно з її річною декларацією, суддя Ганна Поліщук отримала загалом за 2023 рік 1 мільйон 822 тисячі гривень зарплати. Це виходить приблизно 151 тисячу гривень за місяць. Додатково вона задекларувала ще 18 тисяч гривень як дохід за надання майна в оренду та 28 201 тисяч як відсотки по вкладеннях. В декларації вказано, що вона має заощадження на банківських рахунках та готівкою. 

Суддя зберігає готівкою 31 тисячу доларів, а на рахунках – 34 тисячі доларів та 19 тисяч гривень. У її чоловіка, Олега Басистого, готівкою задекларовано 112 тисяч доларів, а на карткових рахунках – 159 тисяч доларів у різних банках. 

З нерухомості Ганна Поліщук вказала земельну ділянку розміром 6,96 гектари, квартиру у майже 94 квадратних метри, паркомісця на 25 «квадратів» та гараж. Одноосібною власницею всього цього вона є з 2021 року.

Ганна Поліщук має автомобіль LAND ROVER 2015 року випуску. Крім того, на її чоловіка зареєстрований  Volkswagen Golf (2019). Ще один автомобіль Mercedes-Benz GLE 400 (2018) посадовиця задекларувала на Міхліченко Олену, а себе позначила як ту, що має право на користування.

З Міхліченко Оленою посадовиця також задекларувала у спільну власність квартиру на 62 квадратних метри. 

Ще одну квартиру площею 90 квадратних метри Ганна Поліщук закларувала у спільному володінні з чоловіком Олегом Басистим, донькою та сином.

Подякуй авторці гривнею!

Вона пише цікаві історії для вас.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що у суди Кіровоградщини призначили пʼять суддів. Є нові обличчя, а є такі, які вже мають тривалий досвід роботи у судах області.

Останні новини по темі
У Помічній учням ліцею доведеться вчитись у другу зміну в сусідній школі: чому
Балістичні ракети. Фото Getty Images
Масована ракетна атака по Україні: на Кіровоградщині спалахнула пожежа
Читайте також

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024

Після обшуків в Кіровоградській обласній прокуратурі Вищий антикорупційний суд наклав арешт на мобільний телефон ймовірно довіреної особи Юрія Ковальова — першого заступника кер...

17:24, 15 Липня, 2024