“Не виносити сімейні питання на камери”: що відбувається у Театрі корифеїв

13:23, 01 Грудня, 2023

У Кропивницькому між колективом та керівником Театру корифеїв триває конфлікт. Актори переконані, що новопризначений директор їх “не чує”.

Про ситуацію, яка наразі складається у колективі,  актори розповіли на зустрічі з журналістами.  

Ситуація загострилася 

“Коли прийшов новий керівник, ніхто не зустрічав його з вилами на порозі. Колектив його прийняв, але уже в процесі роботи у нас виникло багато запитань до директора щодо складу працівників, конкурсу на посаду режисера, зарплат, опалення в театрі. Відповідей на них не було, як і конкретних дій. “Я вас почув”, “потім вирішимо” — ось такою була його реакція”, – розповідає актор театру Євген Скрипник.

Завідувачка акторською трупою Тамара Лаптєва у коментарі “Гречці” зазначила, актори хочуть виходити до глядача, щоб ставити виставу, а не воювати.

Уточнимо, наразі на посаді директора академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького перебуває Сергій Корнієнко. Конкурсна комісія призначила його на посаду  директора-художнього керівника закладу 14 вересня 2023 року.

Збори в Театрі корифеїв: прірва продовжує зростати

28 листопада актори театру запросили місцевих журналістів на організаційні збори колективу, де мали обговорити проблемні питання з адміністрацією. 

Проте через повітряну тривогу зустріч довелося перенести. Після відбою представники ЗМІ спробували зайти  у залу засідання, але після телефонного дзвінка директору театру, начальник охорони закладу їх не пустив.

“На зборах учасники колективу  озвучили питання та проблеми, які їх турбували. Але можливості отримати відповіді, а точніше вимагати їх в якомусь юридичному порядку – ми не мали. Бо є персональні діалоги адміністрації з певними працівниками,  а загальної комунікації немає. Прірва між учасникам колективу продовжує рости. Ми не чуємо і нас не чують”, зазначає Скрипник.

Наступного дня колектив сам організував зустріч із журналістами на площі перед театром.

Чому актори просять “діалогу”

Актори озвучили питання, які на їхню думку уже давно потребують вирішення.

До цих питань входить штатний розпис. Документ, що визначає структуру штатного складу працівників.

“Одне з питань, які ми піднімали на зборах було по штатному розпису. Театру складно знайти працівників монтувального цеху, акторів. На такі зарплати люди не хочуть їхати сюди. Але в той же час нещодавно у нас з’явились дві ставки заступників директора, які були  закриті в один день”, – каже Євген Скрипник.

Також актори розповідають про пролонгацію контрактів. Її суть полягає у тому, що контракти для  всього творчого складу були продовжені на один рік, замість трьох за законом.

“Єдиним гарантованим результатом такого процесу може бути  подальший розвал  театру і трупи. За останній місяць в нашому репертуарі можна побачити 13 вистав,  хоча до цього останній рік ми працювали по 20 – 25 вистав на місяць”, – повідомляє Скрипник.

“Не виносити сімейні питання на камеру”

“Гречка” намагалася звʼязатися із Сергієм Корнієнком по телефону, проте на численні дзвінки так і не відповів. Не відбулося також обіцяної для представників ЗМІ пресконференції, на якій мали прокоментувати ситуацію. 

Натомість на своїй Fecebook-сторінці 30 листопада директор закладу висловив свою позицію про те, що колектив може сам обговорити свої внутрішні питання.

“Довкола театру досі не вщухають політичні пʼєси місцевих режисерів. Замість консолідації, тиші, комунікацій, створення нових художніх вистав та створення позитивного іміджу театру і колективу — показується історія незадоволення. Незадоволення абсолютно всім. Хто вирішив, що колектив не може зібратися для обговорення своїх внутрішніх питань сам-на-сам? І чому хтось вирішив, що саме під камери треба виносити сімейні питання взаємодії колективу? ”, – акцентував Корнієнко у дописі.

Зазначимо, конфлікт навколо звільнення і призначення директора театру у Кропивницькому тривав кілька місяців. Попереднім директором академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького був В’ячеслав Вандрашек.

Його 2 грудня призначив на посаду колишній голова Кіровоградської облради Сергій Шульга. 

У квітні Шульгу звільнили з посади голови облради, а новим головою призначили Юрія Дрозда.

А вже 28 липня 2023 року В’ячеслав Вандрашек заявив про тиск з боку Кіровоградської облради, щоб змусити піти з займаної посади. 

Актори театру також були проти звільнення Вандрашека та влаштовували 1 серпня акції протестів. Він подав до суду, вимагаючи визнати протиправним і скасувати розпорядження Кіровоградської обласної ради про проведення конкурсу на його посаду. 

Тим часом обласна рада оголосила конкурс на посаду директора театру. 

На участь у ньому претендували два кандидати: режисер Сергій Корнієнко й актор театру Олексій Дорошев.

14 вересня, на засіданні конкурсної комісії з обрання директора-художнього керівника Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Кропивницького  в результаті голосування обрали новим директором Сергія Корнієнка.

27 вересня Юрій Дрозд  представив колективу Театру корифеїв нового керівника.

Останні новини по темі
Спортсмен з Кіровоградщини став Чемпіоном України з дзюдо
У Кропивницькому з мосту злетів легковик
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024