Підпалив сухостій і спричинив пожежу: у Світловодську оштрафували палія

У Світловодській громаді по вулиці Павлівській загорівся сухостій. Згодом місцеві жителі допомогли виявити винуватця, який підпалом вирішив «очистити пасовисько»: за злочин він тепер має сплатити штраф.
Як повідомили у головному управлінні ДСНС в Кіровоградській області, пожежа по вулиці Павлівській у Світловодську спалахнула вдень у п’ятницю, 10 травня.
Місцевий житель помітив чоловіка, який підпалював сухостій. Він викликав на місце поліцію та вогнеборців. Палія вдалося встановити: ним виявився житель Світловодська, який зазвичай випасав у цій місцевості кіз.
Як потім він пояснив правоохоронцям, сухостій він підпалив, тому що думав, що таким чином «очистить» місце для пасовиська.
«Він не припускав, що таким чином зробить цю ділянку непридатною для будь-яких господарчих потреб. Адже разом із сухостоєм вогонь випалює й молоді паростки та нищить усю екосистему. Після такого варварства на повне відновлення родючості ґрунту знадобляться роки», — зауважили в обласному управління ДСНС.

Інспектору державного пожежного нагляду палій сказав, що не знав про заборону підпалів. Але це не звільняє від відповідальності за злочин: чоловік тепер має сплатити понад три тисячі гривень штрафу.
Раніше «Гречка» пояснювала, чому під час війни пожежі в екосистемах ще небезпечніші.